رییس سازمان بهزیستی کشور خبر داد: واریز مبلغ ۱۰ میلیارد تومان با مساعدت بنیاد مستضعفان به حساب معلولان ضایعه نخاعی، شدید و خیلی شدید برای پیشگیری از کرونا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ | 

 واریز مبلغ ۱۰ میلیارد تومان با مساعدت بنیاد مستضعفان

به حساب معلولان ضایعه نخاعی، شدید و خیلی شدید برای پیشگیری از کرونا

رییس سازمان بهزیستی کشور از اختصاص و واریز مبلغ ۱۰ میلیارد تومان با مساعدت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به حساب معلولان دارای ضایعه نخاعی و افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدیدی که وابسته به بستر هستند و در منزل نگهداری می شوند، به منظور تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده از بیماری کرونا خبر داد.
 دکتر وحید قبادی دانا گفت: برای هر نفر از این معلولان، مبلغ  ۲۵۰ هزارتومان جهت تهیه وسایل ضدعفونی کننده و بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا واریز شده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۷ هزار نفر در مراکز نگهداری شبانه روزی معلولین ذهنی، جسمی وحرکتی، بیماران روانی مزمن و سالمندان سازمان بهزیستی نگهداری می شوند، افزود: در جلسه شورای معاونان سازمان در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا نیز مقرر شد مبالغی به این مراکز اختصاص یابد.
رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه بیان داشت: به منظور پیشگیری از کرونا در شیرخوارگاه ها و مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و فاقد سرپرست موثر نیز در سراسر کشور مبالغی به حساب خیریه هایی که متولی نگهداری از آنها هستند جهت تهیه لوازم بهدشتی و ضدعفونی کننده واریز شده است. همچنین برای کمپ های نگهداری از افراد دارای اعتیاد علاوه بر ابلاغ دستورالعمل ها و توصیه هایی برای کمپ ها، مبالغی برای تهیه مواد ضدعفونی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تخصیص یافت.
به گفته قبادی دانا، اعتبار اختصاص یافته به مراکز بالغ بر  ۲۸ میلیارد ریال بود که در پرداختی های جدید نیز  ۱۰۰ میلیارد ریال با مساعدت بنیاد مستضعفان به حساب معلولان وابسته به بستر واریز شد که در مجموع مبلغ  ۱۲۸ میلیارد ریال برای جامعه هدف و مراکز در این زمینه اختصاص داده شده است.


دفعات مشاهده: 78 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb