اختصاص ۱۷۸ میلیارد تومان دیگر به قانون حمایت از حقوق معلولان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۶ | 
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با مساعدت دولت و از سوی سازمان برنامه و بودجه با ابلاغ سازمان هدفمندی یارانه‌ها، مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان دیگر برای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ابلاغ و به حساب واریز شده است.
وحید قبادی دانا در جمع خبرنگاران افزود: این مبلغ جهت اجرای بخش دیگری از قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت طی روزهای آینده هزینه خواهد شد.
وی با اشاره به ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت خاطرنشان کرد: طبق این ماده، علاوه بر پرداخت مستمری، مبلغ بین ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار تومان برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که در دهک درآمدی ۱، ۲ و ۳ قرار دارند، هر سه ماه یک بار واریز خواهد شد که از این محل برای ماه های دی، بهمن و اسفند واریز می شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با یادآوری اینکه در ماه های قبل این مبلغ برای ماه های مهر، آبان و آذر واریز شده بود، گفت: همچنین در اجرای ماده ۱۳ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مبنی بر پرداخت حق بیمه سهم کارفرما برای کارفرمایانی که افراد دارای معلولیت را به کار گرفتند و مبلغ حق بیمه پرداخت کردند، سهم آنان تا پایان سال از این محل پرداخت خواهد شد.
قبادی دانا افزود: همچنین درباره موضوع پرداخت یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی، سالمندان، بیماران روانی مزمن و معلولین ذهنی و جسمی و حرکتی و یارانه مراکز روزانه توانبخشی افراد دارای معلولیت  پرداخت خواهد شد.
وی از نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، سازمان هدفمندی یارانه ها و شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  برای تخصیص بخش دیگری از بودجه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت قدردانی کرد و گفت: این افراد با پیگیری های خود این مسیر را هموار کردند.
به گزارش ایرنا، بودجه قانون معلولان در سال ۹۸، یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود. ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مربوط به پرداخت حداقل مبلغ حقوق به افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که شغل ندارند و نیازمند هستند،  است.
 قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، اسفند سال ۹۶ مصوب و اردیبهشت سال ۹۷ ابلاغ شد.