موزه‌های برتر سال ۹۷ در بخش دسترس پذیری معرفی شدند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲۸ | 
به مناسبت روز جهانی موزه‌ها ایکوم ایران مراسم تقدیر موزه‌های برتر سال ۹۷ کشور را برگزار کرد و به برگزیدگان بخش‌های مختلف  از جمله موزه های دسترس پذیر برای افراد دارای معلولیت جوایزی اهدا گردید.
در این مراسم که عصر روز ۲۸ اردیبهشت ماه در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر برگزار شد به موزه‌های برتر در شاخص‌های متفاوتی جوایزی اهدا کردند که ۸۵ موزه به مرحله داوری رسیده بود و از میان آنها تعدادی از موزه‌ها در شاخص خصوصی، مدیریت، خلاقیت، مناسب سازی موزه‌ها برای استفاده معلولان، آموزش، پژوهش، گردآوری، بازدید از موزه، معرفی، نگهداری و حفاظت، اعمال استانداردهای فنی و فیزیکی، تلاش برای بقا و کودک و نوجوان داشتند.
در بخش شاخص موزه‌های خصوصی و در حوزه کودک و نوجوان، توسعه مدیریت، مناسب سازی موزه‌های برای استفاده معلولان، موزه صلح تهران این جوایز را گرفت. در بخش خلاقیت و نوآوری جایزه موزه برتر به موزه سیار سفیران صلح اهدا شد.

جوایز بخش شاخص دولتی کوچک
مناسب سازی موزه‌ها برای استفاده معلولان: کاندیدی نداشت

جوایز بخش شاخص دولتی متوسط
مناسب سازی موزه برای استفاده معلولان: موزه رضا عباسی

جوایز موزه‌های بزرگ دولتی و عمومی
مناسب سازی موزه برای استفاده معلولان: سازمان اسناد و کتابخانه ملی
همچنین متولیان ایکوم ایران از برخی افراد نیز در حاشیه این مراسم تقدیر کردند از جمله موزه مجتمع فرهنگی شهدای رامسر، مدیر امور موزه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، سرپرست فرهنگستان هنر، خانه موزه بومیان کیش، محوطه تاریخی «آیاپیر» در شهر ایذه، مجموعه کتابخانه موزه ملی ملک، انجمن مجموعه داران ایران و مدیرعامل موزه سینمای ایران. معاون میراث فرهنگی کشور و سیدمحمد بهشتی رئیس سابق پژوهشگاه میراث فرهنگی و رئیس سابق ایکوم.
منبع : خبرگزاری مهر (با تلخیص)


دفعات مشاهده: 377 بار   |   دفعات چاپ: 59 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb