وزیر رفاه تاکید کرد؛ نیازمند ساماندهی بانک جامع معلولان هستیم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۲۹ | 

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری در نخستین کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: توجه به اعتماد عمومی مهمترین سرمایه دولت و ملت‌ها است و تفکر غلط، ناتوان خواندن معلولان است به همین دلیل باید در جهت به فعلیت رساندن توانمندی‌های این افراد تلاش کنیم.
وی افزود: به معلولان وعده می‌دهیم بدون حضور آنها، برایشان تصمیم‌گیری نکنیم و همچنین با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، توانمندی‌های آنها را تقویت کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دولت باید تسهیلگر و تنظیم‌گر امور معلولان باشد، گفت: باید از همه شرکای اجتماعی برای رسیدن به اهداف بهره‌مند شویم و همه باید برای بهبود زندگی و وضعیت مردم تلاش کنند.
شریعتمداری تصریح کرد: وزارت تعاون نیز از این قاعده مستثنی نیست و علاوه بر فعالیت‌های حوزه‌های بیمه‌ای و امدادی، در راستای حمایت از افراد معلول و شکوفایی توانمندی‌های آنها اقدام خواهد کرد.
وی گفت: بیش از ۲۵ هزار معلول در سال متولد می‌شوند و همچنین از میان ۲۴۰ هزار کودک معلول، ۱۵۰ هزار نفر آنها در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند و این موضوع نشان می‌دهد که رسالت سنگینی در حوزه تنظیم مقررات و پیشگیری بر عهده ما است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان اشاره کرد و افزود: این قانون یکی از قوانین مترقی در کشور است که با اجرای آن، امیدواریم گامی برای رفع مشکلات این افراد برداریم که البته در این راه به بهبود زیرساخت‌ها نیز نیازمندیم.
شریعتمداری اظهار داشت: استفاده از همکاری و هم‌اندیشی جامعه بین‌المللی نیز از دیگر اقداماتی است که باید انجام شود و از تکنولوژی‌ها نیز باید در جهت رفع مشکل ناشی از معلولیت‌ها استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: برخی دارای معلولیت‌های پنهان هستند و برخی نیز آشکار و ممکن است بسیاری از افرادی که به ظاهر سالم هستند، دچار معلولیت باشند اما معلولیتشان مشخص نباشد به همین دلیل باید در جهت شکوفا شدن و ارتقای توانمندی این افراد اقدام کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نیازمند بانک اطلاعاتی جامعی در خصوص معلولان هستیم، گفت: البته در حال حاضر بانکی در سازمان بهزیستی از افراد معلول وجود دارد اما باید با توجه به توانمندی و آموزش‌های مورد نیاز این افراد، برای ساماندهی بانک اطلاعات جامع اقدام کنیم و وزارت رفاه نیز در این راه همراه بهزیستی و معلولان است.


دفعات مشاهده: 648 بار   |   دفعات چاپ: 88 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb