چگونه اتومبیل دنده اتوماتیک را برانیم

 | تاریخ ارسال: 1394/5/30 | 

چگونه اتومبیل دنده اتوماتیک را برانیم

AWT IMAGE

نکات مهم :
 1- اتومبیل اتوماتیک دارای ۲ پدال ( گاز و ترمز ) می باشد که برای استفاد ه از این دو پدال فقط از پای راست استفاده نموده و از پا ی چپ به هیچ وجه استفاده نگردد.
 2- اتومبیل دنده اتوماتیک  درقسمت کنسول و محل صفحه دسته دنده دارای علامت هایی با حروف  (P – پارک) ، (R – دنده عقب ) ،( N – خلاص ) ، (D – دنده حرکت به جلو ) ، ( M  - دنده های دستی ) می باشد .
 3- جهت استارت زدن لازم است دنده در حالت پارک (P)  پای راست روی پدال ترمز بوده وسپس استارت بزنید.
 4- بعد از روشن شدن اتومبیل ( بنا به تصمیم شما در حرکت جلو و یا عقب ) دنده را در حالت ( D) جلو و یا (R) عقب گذاشته و پای خود را آهسته از روی پدال ترمز برداشته سپس خودرو حرکت می نماید .
 5- بعد از این حالت پای خودرا روی پدال گاز گذاشته تا به حرکت اتومبیل سرعت دهید.
 6- درصورتیکه قصد توقف دارید ، پا را از روی پدال گاز برداشته و روی پدال ترمز قرار داده و پس از توقف کامل دنده را از حالت ( D ) و یا (R) خارج ودر حالت   (N)  و یا (P) قرار دهید.
 7- در صورتیکه قصد توقف طولانی دارید قبل از تغییر دنده ترمز دستی را کشیده و سپس دنده را در حالت(P ) قراردهید.
 8- در توقف های کوتاه ( ترافیک و توقف کمتر از ۲ دقیقه ) فقط پا روی پدال ترمز قرار داده و تغییر حالت دنده به P, N    خودداری نمایید .(استهلاک بی مورد به گیربکس وارد می شود ) .
 9- برای اینکه در جاده های کوهستانی و در شیب زیاد به گیربکس فشار نیاید ، دنده را در حالت دنده دستی ( ۲و یا ۳ )قرار دهید تا از کم و یا زیاد شدن دنده به طور اتوماتیک جلو گیری نموده و سرعت اتومبیل تحت کنترل شما قرار گیرد .
 10- درخودروهای ۲۰۶ تیپ ۶و خودروهای تیپ ترونیک  می توانید در ترافیک های سنگین و طولانی از دنده دستی (M ) استفاده نموده تا از اتومات نمودن در دنده های سنگین جلوگیری شود( بیشترین استهلاک از این قسمت می باشد ) .
 11- به هیچ عنوان جهت تسهیل درحرکت ( حتی حرکت آهسته ) دسته دنده را درحالت ( N) قرارندهید .
 12- درخودرو ۲۰۶ تیپ ۶ تغییر حالت دسته دنده از اتومات به دستی (D به M)ویا بالعکس درهرسرعت امکان پذیر می باشد .
 13- درصورت نیاز به حمل خودرو به هیچ وجه روی ۴ چرخ بکسل نشود
( زمان حمل چرخهای جلو از زمین جدا باشد )
 14- به هیچ عنوان د رحرکت ( حتی حرکت خیلی ساده ) دنده را به حالت P قرار ندهید دراین حالت به دنده P آسیب جدی وارد گردیده و ممکن است گیربکس قفل نماید .
 15- درقسمت کنسول و محل صفحه دسته دنده ، تکمه های (  S) اسپورت و(E ) اقتصادی و (*) اسنو  را ملاحظه           می فرمایید . تکمه ( E ) برای رانندگی در شرایط عادی و تکمه  (S) برای رانندگی با شتاب  و سرعت بیشتر بوده و الزاماً  مصرف بنزین بالا تر خواهد رفت و تکمه ( * ) جهت رانندگی در سطوح لغزنده ( برف ) می باشد که در دنده ۲حرکت می کند .
 16- در خودروهای پژو پارس اضافه بر تکمه ( S و *) دارای تکمه (۱) می باشد که فقط در حالت دنده دستی ۲  قابل استفاده می باشد که پس از انتخاب تکمه ( ۱) خودرو فقط با دنده ۱ حرکت می کند .
 17- جهت طول عمر بیشتر گیربکس بهتراست روغن گیربکس هر ۳۵/۰۰۰ کیلومتر توسط نمایندگی مجاز چک شودودر صورت نیاز تعویض گردد .
 18- شستشوی موتور و گیربکس با آب با عث وارد آمدن ایرادات احتمالی و خسارت در قسمت برقی و اتصالات و ecu      ( کامپیوتر ) می گردد، لذا خواهشمند است از شستشوی موتور با آب جداً خودداری نمایید .

 چگونه برانیم
نمایندگی و مرکز تخصصی گیربکس اتو ماتیک ایران خودرو ۵۰۴۹
 تلفن تماس : ۹- ۷۷۵۳۸۱۸۸ – ۷۷۶۰۵۰۳۵ –۷۷۵۰۳۸۹۴
 سایت نمایندگی : WWW.CUPSERVICE.IR  جهت پاسخوگیی به سوالات فنیدفعات مشاهده: 10637 بار   |   دفعات چاپ: 876 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb