خبرنامه الکترونیکی علمی، آموزشی آسیب نخاعی شماره شش

 | تاریخ ارسال: 1393/12/12 | 

سخنی با خوانندگان

خبرنامه  الکترونیکی آسیب نخاعی با هدف انتشار خبرهای  علمی آموزشی آسیب نخاعی و با همت حامیان آن انتشار می یابد و بسیاری از فعالان حوزه آسیب نخاعی آن را دریافت می کنند که در این رابطه لازم است از مجتمع آموزشی رعد و پایگاه  اینترنتی معلولان (شمعدانی) برای ارسال سریع آن تشکر و قدردانی نمود. در این شماره  خبرهای زیر به اطلاع علاقمندان رسانده می شود

 

خبر شماره 30 - ساخت اپلیکیشن آموزشی با عنوان مراقبت های پزشکی برای افراد آسیب نخاعی ویژه پزشکان

اپلیکیشن "مراقبت های پزشکی برای افراد آسیب نخاعی ویژه پزشکان" توسط مرکز ضایعات نخاعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و با مشارکت مرکز تحقیقات علوم اعصاب شفاء بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)  مرکز تحقیقات تروما و جراحی سینا وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران و پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان تولید شده است.

هدف از طراحی این اپلیکیشن آموزشی قابل نصب در تلفن همراه و تبلت، آشنایی بیشتر پزشکان و اطلاع از آموزش های نوین برای درمان و مراقبت های از افراد آسیب نخاعی است ، تا از این طریق خدمات بهتری به جامعه آسیب نخاعی کشور ارائه شود.

مطالب آموزشی این اپلیکیشن توسط خانم دکتر رویا حبیبی تدوین و توسط آقای دکتر طاهر طاهری و آقای دکتر وفا رحیمی موقر مورد بازبینی تخصصی قرار گرفته است.

پزشکان از طریق این برنامه علاوه بر دسترسی به متون آموزشی مرتبط با آسیب نخاعی، قادر خواهند بود با گروه مطالعاتی تدوین محتوی آموزشی مرکزضایعات نخاعی ارتباط برقرار کرده و علاوه بر ارسال سوالات خود، پیشنهادات، تجربیات و نظرات ارزنده خویش را ارسال نمایند و از عناوین برنامه های آموزشی ویژه پزشکان در زمینه آسیب نخاعی  مطلع شوند.

علاقمندان می توانند این برنامه را از طریق لینک زیر دریافت نمایند؛ به زودی  این برنامه در شبکه بازار قرار خواهد گرفت و در رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد .

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به لینک زیر مراجعه نمایند:

www.isaarsci.ir/appsci/APPMEDICAL/APPMEDINDEX.htm

ضمنا کسانی که علاقمند به مشارکت با مرکز ضایعات نخاعی در ساخت اپلیکیشن های آموزشی آسیب نخاعی هستند می توانند با پست الکترونیک    info@isaarsci.irارتباط برقرار نمایند .

 

خبر شماره 31- انتصاب آقای دکتر وفا رحیمی موقر به عنوان مسوول برنامه ثبت آسیب های نخاعی در کشور

طی حکمی از سوی آقای دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، آقای دکتر وفا رحیمی موقر به عنوان مسوول برنامه ثبت آسیب های نخاعی در کشور منصوب شدند تا با بهره گیری از ظرفیت های موجود در کشور شامل متخصصین و مراکز تحقیقاتی عضو شبکه ملی تحقیقات ضایعات نخاعی، کمیته راهبردی را تشکیل  تا نسبت به تدوین پروتکل و فرآیندهای اجرایی این برنامه اقدام نمایند.

پست الکترونیک جهت کسب اطلاعات بیشتر:  v_rahimi@yahoo.com

 

خبر شماره 32 – برگزاری اولین دوره آموزش سلامت جنسی از طریق اینترنت

اولین دوره آموزش سلامت جنسی ویژه افراد دچار آسیب نخاعی توسط  مرکز ضایعات نخاعی با مشارکت مرکز  تحقیقات علوم اعصاب شفاء بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)، مرکز تحقیقات تروما و جراحی سینا وابسته به دانشگاه  علوم پزشکی تهران، مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز علمی کاربردی  بهزیستی  و تامین اجتماعی استان البرز، پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان، بیمارستان بازتوانی پزشکی ورزشی نورافشار، مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران، انجمن معلولان ضایعات نخاعی استان تهران، انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان و بیمارستان ساسان در اینترنت برگزار شد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند  به لینک زیر مراجعه نمایند:

www.isaarsci.ir/educationsci/SG/SGlevel1.htm

 

خبر شماره  33-برگزاری دوره  آموزشی مراقبت های پرستاری برای همسران جانبازان نخاعی

مرکز ضایعات نخاعی با مشارکت مرکز تحقیقات علوم اعصاب شفا بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) برنامه ریزی های  لازم را برای برگزاری مجموعه دوره های آموزشی ویژه همسران جانبازان نخاعی به عمل آورده است.

این کارگاه های آموزشی بر اساس نیازسنجی های آموزشی، طراحی شده است و اولین دوره آن در تاریخ های بیست و هشتم آبان، پنجم و دوازدهم آذر در سالن کنفرانس ساختمان علوم اعصاب شفاء بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) برگزار شد که با استقبال آموزش گیرندگان روبرو شد.

در این دوره روش های صحیح ورزش(فیزیوتراپی) در شانه و ستون فقرات ، احیا قلبی ،  اختلالات تنفسی  و خواب در افراد نخاعی و مراقبت های پرستاری افراد آسیب نخاعی  توسط خانم ها داوودی، زهرا منجمد، دکتر پریسا عدیمی، مریم نیکزاد و آقای محمد علی خلعتی آموزش داده شد.

همچنین از تلاش های ارزنده خانم ایران داوودی و خانم زهرا منجمد به خاطر ارتباط صمیمانه و نظم و انضباط در آموزش های  صورت گرفته در این دوره  ،تشکر و قدردانی می گردد.

پست الکترونیک جهت کسب اطلاعات بیشتر: info@isaarsci.ir

 

خبر شماره  34-  ایجاد تیم نظرسنجی اینترنتی در زمینه آسیب نخاعی

تیم نظرسنجی اینترنتی در زمینه آسیب نخاعی  به سرپرستی خانم دکتر زهرا خزاعی پور در مرکز تحقیقات ضایعات  مغزی  و نخاعی دانشگاه علوم پزشکی تهران تشکیل شد.

از اهداف تشکیل تیم نظر سنجی می توان به استفاده از ظرفیت فضای مجازی در جهت ثبت اطلاعات آسیب نخاعی کشور،بهره گیری از آن در برنامه ریزی های آموزشی، ایجاد وحدت فکر در بین  فعالان آسیب نخاعی در زمینه فعالیت های آموزشی،پیشگیری از انجام کارهای موازی و تکراری، افزایش سرعت، دقت و هماهنگی در کارها اشاره کرد.

اعضای تیم نظرسنجی  اینترنتی در زمینه آسیب نخاعی: شبکه ملی تحقیقات ضایعات نخاعی ایران، مرکز  ضایعات نخاعی، پژوهشکده  علوم اعصاب (بازتوانی عصبی)، مرکز تحقیقات علوم اعصاب شفاء بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)، مرکز تحقیقات تروما و جراحی سینا وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران، پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان، مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران

لازم به ذکر است  آن دسته از عزیزانی که دچار آسیب نخاعی  هستند و در نظرسنجی ها شرکت می کنند  به عنوان  همیار علمی  در کنار  تیم نظرسنجی  خواهند بود و در آینده با همفکری آنان فعالیت های  نظرسنجی  انجام و نتایج آن مورد استفاده قرار گرفته و در روند اجرای  فعالیت ها از مشارکت آنان بهره گرفته خواهد شد .

پست الکترونیک جهت کسب اطلاعات بیشتر :  khazaeipour@tums.ac.ir

 

خبر شماره 35-تشکیل گروه آموزشی و پژوهشی زخم فشاری

گروه علمی و آموزشی زخم فشاری به سرپرستی خانم دکتر زهر خزاعی پور در مرکز تحقیقات ضایعات مغزی  و نخاعی دانشگاه  علوم پزشکی  تهران و با مشارکت شبکه ملی تحقیقات ضایعات نخاعی ایران، مرکز ضایعات  نخاعی ، بیمارستان بازتوانی و پزشکی ورزشی نورافشار، مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران، انجمن معلولان ضایعات نخاعی  استان تهران، پایگاه اینترنتی معلولان ایران( شعمدانی)، مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و انجمن باور تشکیل شد

پست الکترونیک جهت کسب اطلاعات بیشتر :  khazaeipour@tums.ac.ir

 

خبر شماره 36-برگزاری کارگاه آموزشی زخم فشاری در آسیب نخاعی در بیمارستان امام خمینی

 گروه  علمی زخم فشاری مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی دانشگاه  علوم پزشکی  تهران  کارگاه آموزشی پیشگیری از زخم فشاری  و درمان های مناسب آن را با مشارکت شبکه ملی تحقیقات ضایعات نخاعی ایران،  مرکز  ضایعات نخاعی، پژوهشکده علوم اعصاب(بازتوانی عصبی)، مرکز  تحقیقات علوم اعصاب شفاء بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)، مرکزتحقیقات تروما و جراحی سینا وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران را برگزار می کند.

علاقمندان  جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به لینک زیر مراجعه نمایند.

www.isaarsci.ir/educationsci/bedsore/bedsoreworkshop1.htm

 

خبر شماره  37 -  عرضه الکترونیکی کتاب راهنمای افراد مبتلا به آسیب نخاعی

فایل PDF کتاب راهنمای افراد مبتلا به آسیب نخاعی در نمایشگاه اینترنتی کتاب سایت مرکز  ضایعات نخاعی برای استفاده علاقمندان ارائه شد.

علاقمندان جهت دانلود کامل این کتاب می توانند به لینک زیر مراجعه نمایند

www.isaarsci.ir/conference%20sci/scibookfair/titlebook/SCIBbook9.htm

 

مشارکت کنندگان در خبرنامه الکترونیکی علمی آموزشی آسیب نخاعی:

مرکز ضایعات نخاعی، شبکه ملی تحقیقات  ضایعات نخاعی ایران، مرکز تحقیقات علوم اعصاب شفا، بیمارستان خاتم الانبیا (ص)، پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان، انجمن باور، انجمن معلولان ضایعات نخاعی استان تهران، مرکز تحقیقات تروما و جراحی سینا وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران، دپارتمان  طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه تهران، مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران، موسسه پیام آوران ساحل امید، سایت مددکاری اجتماعی- مرکز  تحقیقات توانبخشی دانشگاه ایران، بیمارستان بازتوانی و پزشکی ورزشی نورافشار، انجمن پرستاری ایران

 ثبت نام در خبرنامه:

ضمنا آن دسته از عزیزانی که علاقمند هستند که این خبرنامه را به طور مرتب دریافت نمایند و همزمان از طریق پیامک به آنان اطلاع رسانی شود  لازم است به لینک زیر مراجعه نموده و فرم اشتراک خبرنامه را تکمیل نمایند.

 

لینک دائمی خبرنامه :

علاقمندان جهت دسترسی به بایگانی خبرنامه و مطالعه تمام اخبار قبلی مرتبط با ضایعات نخاعی به اینجا مراجعه نمایند:


دفعات مشاهده: 1239 بار   |   دفعات چاپ: 454 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

همراه شویم


   

شمعدانی کیست؟

  • پایگاه اینترنتی معلولان ایران ـ شمعدانی ـ به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به تک تک افراد جامعه کشورعزیزمان ایران راه اندازی شده است.
    شمعدانی به یک درد مشترک می پردازد.
  • درد قریب به بیست میلیون شهروند ایرانی یعنی " معلولیت " ؛ شهروندانی که با موضوع معلولیت دست به گریبانند حال یا خود عضوی دچار معلولیت دارند یا یکی و شاید دو یا سه یا ... نفر از اعضای خانواده اشان معلولیت دارند یا عضو تیم بزرگ و دلسوز توانبخشی ایران می باشند.
  • در شمعدانی می توانید از اهم اخبار معلولان، مناسب سازی محیط های شهری ( چه در همین تهران خودمان و چه در روستای خود شما)، بحث و جدلهای دولتمردان درباره معلولان، ورزش، قوانین و مقرارت کشوری و بین المللی، مقاله های مفید و سودمند و هر مطلبی مرتبط با معلولیت آگاه شوید.

اشتراک در خبرنامه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 53 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 54 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 25328154 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 1821 بازدید

شمعدانی حمایت می کند


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb