حمایت از معلولان؛ مهم ترین اولویت مناسب سازی محیط های شهری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۰/۲۳ | 

حمایت از معلولان؛ مهم ترین اولویت مناسب سازی محیط های شهری


دبیر انجمن جوانانِ روشن بین با اشاره به ایجاد شرایط امن برای استفاده از معلولان از خدمات حمل و نقل، تاکید کرد: حمایت از معلولان برای استفاده بهینه از این خدمات، مهم ترین اولویت مناسب سازی محیط های شهری است.
علیرضا حیدری در دومین نشست "کمیته مناسب سازی محیط های شهری شهرستان اصفهان"، ابراز کرد: موضوع بسیار مهم در ارتباط با بحث خدمات حمل و نقل عمومی، بحث مناسب سازی آن است که در چند حیطه باید به آن پرداخته شود.
وی خاطر نشان کرد: اولین و مهم ترین مورد در بحث مناسب سازی خدمات حمل و نقل، حمایت از معلولان برای استفاده هر چه بهتر از این خدمات است تا حمل و نقل عمومی برای آنها به صورت رایگان صورت گیرد.
دبیر انجمن جوانانِ روشن بین افزود: بحث مناسب سازی خدمات این سامانه باید به گونه ای باشد تا معلولان بتوانند در شرایط امن از آن استفاده کنند.
حیدری تصریح کرد: مشکلات معلولان از نظر جسمی-حرکتی است که در این موضوع باید فعالیت خاصی در باره دسترسی آنها به محل های تردد صورت گیرد و این در حالی است که بحث نابینایان، ایجاد خطوط هدایت کننده و هشدار دهنده است تا بتواند نابینایان را به ایستگاه برساند و توقف ممنوع را اعلام کند.
وی خاطر نشان کرد: با پیگیری هایی شش ماهه در مورد استفاده از اتوبوس های BRT قبل از راه اندازی آن برای معلولان، متاسفانه بعد از دو سال، هنوز مشکلات عدیده ای در این حیطه وجود دارد؛ به عنوان مثال، با وجود حدود ۱۳۰ دستگاه اتوبوس در سطح شهر، هنوز هیچ یک از آنها برای نابینایان به صورت گویا به کارگرفته نشده است.
دبیر انجمن جوانانِ روشن بین اضافه کرد: فاصله نابینایان تا سکوی توقف اتوبوس های  BRT زیاد است که این خود باعث عدم استفاده افراد نابینا از این اتوبوس ها می شود.
حیدری اظهار کرد: متاسفانه خیلی از ایستگاه های  BRT به دلیل کم بودن عرض خیابان با پُل عابر پیاده همجواری ندارد و برخی از آنها که دارای این شرایط است به گونه ای نیست تا معلولان بتوانند از آن به راحتی استفاده کنند.
وی ابراز کرد: مشکل بسیار مهم در ایستگاه های BRT، وجود درخت در بعضی از این ایستگاه ها است که باعث ایجاد مشکل و آسیب رساندن به نابینایان برای تردد در آنجا می شود که امید است سازمان های مرتبط در رفع این موانع بکوشند.
دبیر انجمن جوانانِ روشن بین تصریح کرد: در این انجمن، جلسه ای برگزار کرده ایم تا بتوان از معلولان دعوت به عمل آورد و در آن به تدوین طرحی بپردازیم تا برنامه ای هفتگی در صدا و سیما داشته باشیم.

منبع: چابک نیوزدفعات مشاهده: 1549 بار   |   دفعات چاپ: 498 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb