درخواست برای افزایش تاکسی های مناسب برای معلولین در نیویورک

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۵/۲۲ | 

درخواست برای افزایش تاکسی های مناسب برای معلولین در نیویورک

AWT IMAGE


 انجمن اتحادیه ضایعه نخاعی شهر نیویورک از سامانه حمل و نقل این شهر به طور رسمی درخواست کردند تعداد تاکسی های مناسب برای افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند را تا 50 درصد از ظرفیت کل افزایش دهد.
در حال حاضر 405 تاکسی زرد رنگ که فضای کافی برای حمل افراد دارای معلولیت که از صندلی چرخدار استفاده می کنند در سطح شهر وجود دارند که بر اساس درخواست رسمی حامیان حقوق معلولیت این تعداد باید به 7500 عدد تا سال 2020 برسد.
دسترسی به انواع مختلف سیستم های حمل و نقل عمومی که قابل استفاده افراد دارای معلولیت است باعث می شود معلولین بتوانند در جامعه حضور داشته و به فعالیت های اجتماعی، اقتصادی و ...بپردازند. تقویت حمل و نقل عمومی باعث می شود اشتغال و سبک زندگی افراد معلول بهتر شود و تاثیر این نوع تلفیق اجتماعی برای افراد دارای معلولیت بیشتر از آن چیزی خواهد بود که پیش از این تصور می شد. 
رونی رایموند یکی از اعضای هیت مدیره انجمن ضایعه نخاعی در این رابطه می گوید: «ما بدنبال زندگی ای هستیم که  معنا دار و در دسترس باشد و بتوانیم از پس هزینه های آن برآییم و این کار از طریق داشتن حمل و نقل عمومی مناسب امکان پذیر است و سرمایه گذاری در این موضوع در مجموع باعث کاهش هزینه های دولت می شود و علاوه بر معلولین برای افرادی که از کالسکه بچه برای حمل نوزادان خود استفاده می کنند هم مناسب هستند. »
در حال حاضر بسیاری از پایخت های بزرگ دنیا از تاکسی هایی استفاده می کنند که علاوه بر قابل استفاده بودن برای افراد غیر معلول فضای کافی برای حمل افراد دارای معلولیت را دارا هستند و درخواست برای استفاده از چنین تاکسی هایی هر روز رو به افزایش است. 
ترجمه: سمیرا عباسی

منبع: مردم سالاری

کاری از :  گروه مترجمین وافل


دفعات مشاهده: 3509 بار   |   دفعات چاپ: 772 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 1 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb