کنوانسیون حقوق معلولین

    سازمان ملل متحد- آگوست 2006 – نمایندگان کار کنوانسیون حقوق معلولین را به اتمام رساندند

    بعد از 5 سال گفتگو کشورهای شرکت کننده در گردهمایی سازمان ملل- نیویورک - بر سر معاهده جدید دفاع از حقوق معلولین به توافق رسیدند.

  رییس مجمع عمومی سازمان ملل بعد از توافقنامه بدست آ مده اظهار داشت : این اولین کنوانسیون بزرگ این قرن است.او گفت که آنها حامل این پیام برای دنیا هستند که "ما می خواهیم که یک زندگی باشرافت وجود داشته باشد و اینکه همه انسانها برابرهستند.

    نماینده نیوزلند گفت این یک روز مهم برای سازمان ملل ومعلولین بشمار میرود این کنوانسیون خوبی است و تغییراتی برای معلولین به ارمغان خواهد آورد.

  اتمام کار عهدنامه بعد از یک روز مذاکرات فشرده و توافقی که بعد از چندین سال تلاش حادث گردید با تشویق صدها نماینده دولتی و همینطور نمایندگان سازمان های معلولین که در روند تدوین ماده 40 شرکت کرده بودند مواجه شد .

 

  طرفداران کنوانسیون اعتقاد داشتند که وجود یک معاهده لازم می باشدزیرا افراد معلول مبین کنار گذاشته شده ترین گروه ها هستند و در بیشتر مناطق دنیا حقوق آنها معمولا نادیده گرفته شده یا انکار می گردد.

    اگر چه کنوانسیون حقوق جدیدی را برای معلولین خلق نمی کند ولی اختصاصا تبعیض بر علیه معلولین را در تمامی جوانب زندگی شامل حقوق. دسترسی به عدالت حق تحصیل دسترسی به تسهیلات بهداشتی و حمل ونقل ممنوع می کند.

  کنوانسیون بصورت قاطع مورد توافق قرار گرفت.اگرچه در مورد ماده ای که در مقدمه به "اشغالگری خارجی" اشاره می شد 5 کشور رای مخالف دادند ولی آن ماده نیز تصویب شد.

  کنوانسیون بصورت رسمی برای تصویب شدن به مجمع عمومی سازمان ملل در نشست بعدی فرستاده خواهد شد.و سپس برای امضا و تصویب در تمامی کشور ها آماده خواهد بود. تخمین زده می شود 10% از جمعیت جهان یا در حدود 650 میلیون نفر از معلولیت رنج می برند.

  اتمام کار عهدنامه بعد از یک روز مذاکرات فشرده و توافقی که بعد از چندین سال تلاش حادث گردید با تشویق صدها نماینده دولتی و همینطور نمایندگان سازمان های معلولین مواجه شد .

طرفداران کنوانسیون اعتقاد داشتند که وجود یک معاهده لازم می باشد زیرا افراد معلول مبین کنار گذاشته شده ترین گروه ها هستند و در بیشتر مناطق دنیا حقوق آنها معمولا نادیده گرفته شده یا انکار می گردد .

دفعات مشاهده: 5104 بار   |   دفعات چاپ: 1890 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 235 بار   |   0 نظرCAPTCHA

همراه شویم   

شمعدانی کیست؟

  • پایگاه اینترنتی معلولان ایران ـ شمعدانی ـ به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به تک تک افراد جامعه کشورعزیزمان ایران راه اندازی شده است.
    شمعدانی به یک درد مشترک می پردازد.
  • درد قریب به بیست میلیون شهروند ایرانی یعنی " معلولیت " ؛ شهروندانی که با موضوع معلولیت دست به گریبانند حال یا خود عضوی دچار معلولیت دارند یا یکی و شاید دو یا سه یا ... نفر از اعضای خانواده اشان معلولیت دارند یا عضو تیم بزرگ و دلسوز توانبخشی ایران می باشند.
  • در شمعدانی می توانید از اهم اخبار معلولان، مناسب سازی محیط های شهری ( چه در همین تهران خودمان و چه در روستای خود شما)، بحث و جدلهای دولتمردان درباره معلولان، ورزش، قوانین و مقرارت کشوری و بین المللی، مقاله های مفید و سودمند و هر مطلبی مرتبط با معلولیت آگاه شوید.

اشتراک در خبرنامه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 51 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 23 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 24679832 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 1363 بازدید

شمعدانی حمایت می کند


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb