اعلام شرایط معافیت خانواده‌های دارای فرزند معلول

شرایط معافیت خانواده‌های دارای فرزند معلول اعلام شد

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی گفت: با توجه به ارایه خدمات ویژه به خانواده معلولان، شرایط معافیت خانواده‌های دارای فرزند معلول اعلام شد.
سرتیپ دوم پاسدار محمد جواد زاده کمند در ارتباط مستقیم مردم با مسوولان ناجا که در این سازمان تشکیل شده بود، افزود: به استناد چهار مصوبه خدمات ویژه‌ای برای معلولان ارایه شده است.
وی گفت: در قالب ماده شش که مربوط به قانون جامع حمایت از معلولان است در خانواده‌ای که پدر یا مادر معلول و تحت پوشش بهزیستی باشند و معلولیت آنها به تایید شورای عالی بهزیستی رسیده باشد یک فرزند آنها از خدمت معاف می‌شود.
وی افزود: اگر در خانواده‌ای دو فرزند معلول وجود داشته باشد فرزند سوم از آن خانواده از خدمت معاف خواهد شد.
زاده کمند در ادامه گفت: در خانواده‌ای که پدر یا مادر معلول باشند و دو فرزند از این خانواده نیز معلول باشند، دو فرزند (سوم و چهارم) از این خانواده نیز معاف خواهند شد.
رییس سازمان نظام وظیفه عمومی گفت: در قالب ماده ‪ ۹‬تک فرزند ذکور خانواده ای که یک فرزند معلول داشته باشند از خدمت معاف خواهد شد.
وی افزود : مشمولان دارای فرزند و یا همسر معلول نیز از انجام خدمت سربازی معاف هستند.
رییس سازمان وظیفه عمومی با اشاره به معافیت بیش از ‪ ۱۵‬هزار و ‪ ۷۷۴‬نفر از افرادی که در سال ‪ ۸۷‬مشمول قانون خانواده‌های دارای معلول شدند، گفت: در ‪ ۹‬ماهه سال جاری نیز ‪ ۱۰‬هزار و ‪ ۵۹۶‬نفر در قالب این قانون از خدمت وظیفه عمومی معاف شدند.
زاده کمند در مورد آخرین وضعیت قانون وظیفه عمومی گفت: این قانون توسط شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و ‪ ۱۴‬ایراد بر آن وارد شد که عمده ایرادات مربوط به بندهای این قانون، نحوه تامین اعتبار منابع مالی در این قانون و اعلام موافقت فرمانده کل قوا برای کاهش زمان سربازی بوده است.
وی افزود: برای بررسی این اشکالات جلسه‌هایی با شرکت نماینده‌های کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی، نماینده‌ای از شورای نگهبان، دولت و ستاد کل نیروهای مسلح انجام خواهد شد و موارد بعدی این قانون طی می‌شود.
وی تاکید کرد: لازم است مشمولان با حضور به موقع برای اعزام به خدمت اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامیدفعات مشاهده: 29223 بار   |   دفعات چاپ: 1899 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 345 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb