شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران- اخبار حوزه معلولیت
قانون جامع پیشگیری از معلولیت‌ها تا 2 هفته آینده تدوین می‌شود

حذف تصاویر و رنگ‌ها

معاون پیشگیری بهزیستی

قانون جامع پیشگیری از معلولیت‌ها تا 2 هفته آینده تدوین می‌شود

معاون پیشگیری بهزیستی اعلام کرد: پیش‌نویس قانون جامع پیشگیری از معلولیت‌ها دو هفته آینده تمام می‌شود و پس از آن از طریق وزارت رفاه برای تصویب نهایی تقدیم مجلس می‌شود.
محمود میرزمانی‌ ‌افزود: به دستور وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور چند ماهی است که کار کارشناسی تدوین قانون جامع پیشگیری از معلولیت‌ها در سازمان بهزیستی در حال انجام است و تقریبا پیش‌نویس این قانون تمام شده است که طی یک تا 2 هفته آینده برای تأیید نهایی به وزارت رفاه ارسال می‌شود تا تقدیم دولت شود.
وی ادامه داد: هدف از این قانون این است که برخی غربالگری‌ها و آزمایش‌های تشخیصی قبل از بارداری برای خانواده‌ها به خصوص زوجینی که ازدواج فامیلی کرده‌اند یا در خانواده‌های آن‌ها سابقه معلولیت وجود دارد اجباری شود و این افراد حتما تحت مشاوره ژنتیک قرار گیرند.
میرزمانی گفت:‌ تحقیقات نشان می‌دهد بیش از 50 درصد معلولیت‌ها به علت اختلال‌های ژنتیک است و بخش زیادی از این معلولیت‌ها در خانواده‌هایی است که ازدواج فامیلی کرده‌اند که اکثر آن‌ها با مشاوره ژنتیک قابل پیش‌گیری است.
وی ادامه داد:‌ تلاش ما این است که با اجباری شده این آزمایش‌ها از تولد نوزادان معلول در کشور پیشگیری کنیم تا ضمن کاهش درد و رنج این خانواده نسل آینده ما نسلی سالم‌تر و شاداب‌تر باشد.

• خبرگزاری فارس

نشانی مطلب در وبگاه شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران:
http://shamdani.com/find.php?item=1.83.440.fa
برگشت به اصل مطلب