از پتانسیل بالای ایران در ورزش پارالمپیک شگفت زده شدم

 | تاریخ ارسال: 1394/7/22 | 

مدیرکل اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا:

از پتانسیل بالای ایران در ورزش پارالمپیک شگفت زده شدم

کمپ تیم های ملی معلولین از مجموعه های منحصر به فرد است

 

بعدازظهر روز گذشته طارق سویی، مدیرکل اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا از مجموعه فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و کمپ تیم های ملی بازدید کرد.

AWT IMAGE

وی در این بازدید از نزدیک در جریان برگزاری مسابقات آزاد تیراندازی قرار گرفت و از امکانات کمپ تیم های ملی، واقع در فدراسیون، بازدید نمود و در ادامه نشستی با جمعی از مسئولین ورزش جانبازان و معلولین داشت.

طارق سویی که مهمان ویژه روز ملی پارالمپیک نیز بود در بدو ورود به فدراسیون مورد استقبال رسمی مجتبی قربان حسنی، دبیر فدراسیون قرار گرفت و با همراهی وی از فدراسیون بازدید کرد.

در نشست صمیمانه سویی، مجتبی قربان حسنی، دبیر فدراسیون، سید احمد سیدباقری، مدیریت پژوهش و تحقیقات، جعفری، دبیر فدراسیون نابینایان،میرزا حسینی کارشناس کلاس بندی، برجسته، معاون فنی کمیته پارالمپیک، دکتر زهرا چابکی، دبیر کمیته پزشکی، ورزشی کمیته پارالمپیک ، کشاورز، مدیر روابط عمومی فدراسیون و عسگری مدیر امور فرهنگی حضور داشتند و پیرامون حوزه های تخصصی خود با مدیر کل اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا تبادل نظر کردند.

طارق سویی نیز در ادامه این نشست گفت: از اینکه در تهران حضور دارم خوشحالم و با وجود تراکم کارها و فشردگی برنامه ی این روزهایم تلاش کردم به هر نحوی که شده در مراسم روز ملی پارالمپیک شرکت کنم.

وی افزود: از پتانسیل بالای ایران در ورزش پارالمپیک شگفت زده شدم ، من سفرهای زیادی به نقاط مختلف دنیا داشتم و باید بگویم یکی از منحصر به فرد ترین مجموعه های ورزشی در فدراسیون شما شکل گرفته و اینکه به طور همزمان خدمات آموزشی، پزشکی، بهداشتی، تغذیه ای و اسکان را به ورزشکاران ارائه می کند، بسیار عالی است و در عین حال مدیریت آن کار سختی است.

مدیر کل اجرایی آسیا خاطر نشان کرد: در گزارش های ارائه  شده متوجه شدم که در 31 استان ایران هیات های استانی فعالیت می کنند و این رقم قابل توجهی است و در زمره نمونه های موفق در توسعه ورزش برای افراد دارای معلولیت به شمار می رود.

طارق سویی در ادامه گفت: کمیته بین المللی پارالمپیک در نقاطی از دنیا دارای پایگاه تعالی ورزش است و در صدد این هستیم که در آسیا نیز چنین پایگاهی را ایجاد کنیم و با توجه به اینکه آسیا بزرگ ترین منطقه در دنیا است که خود شامل 5 منطقه فرعی است، مسئولیت ما بیشتر است و باید با کمک کشورهای موفقی مثل ایران در ایجاد این پایگاهها تلاش کنیم. و حتی با کمک فدراسیون و پارالمپیک ایران می توان یکی از این مراکز را در ایران فعال کنیم که احتیاج به جلسات تخصصی و تحقیق بیشتر دارد.

وی در پاسخ به دکتر برجسته در خصوص کمبود کلاس بندان آسیایی گفت: با توجه به اینکه نیمی از افراد دارای معلولیت دنیا از آسیا هستند، این مساله خوب نیست که تعداد کلاس بندان این قاره به نسبت مناطق دیگر کمتر باشد و باید با تعداد ورزشکاران توازنی برقرار شود. این مساله چالش بزرگی است و باید با ایجاد بانکی اطلاعاتی، دوره های آنلاین و اقدامات بین المللی، فرصت های آموزشی جدیدی را برای تربیت کلاس بندان ایجاد کنیم و کمیته پارالمپیک آسیا آمادگی دریافت پیشنهادات NPC ایران را برای طرح های آموزشی در این زمینه داریم.

وی در پایان یادداشتی برای فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به رسم یادگار و با مضمون زیر مرقوم کرد:

" دوستان و همکاران عزیز در جمهوری اسلامی ایران،

این جای افتخار و خوشحالی برای من بود که در جشن هشتمین دوره روز ملی پارالمپیک حضور پیدا کنم و بسیار زیاد تحت تاثیر تعهد بالا و از خود گذشتگی  تمامی دست اندرکاران ورزش معلولین در جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتم و متوجه شدم که چه تلاشهای زیادی در ایران در رابطه با ورزش پارالمپیک صورت می گیرد و ایران می تواند به عنوان یک نمونه برای کل دنیا باشد.

طارق سویی مدیر کل اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا - 13 اکتبر 2015 "

منبع: فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1512 بار   |   دفعات چاپ: 366 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb