تسهیل رفت و آمدها زیربنایی‌‏ترین کار برای به امور معلولان

هاشمی رفسنجانی:
تسهیل رفت و آمدها زیربنایی‌‏ترین کار برای رسیدگی به امور معلولان است

هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای موسسه حمایت سبز پارسیان و جمعیت معلولان، با بیان این مطلب که در معلولان نیز استعدادهای فراوانی نهفته است، گفت: مطمئنا کشف این استعدادها علاوه بر تسریع در پیشرفت کشور، باعث تحولات گسترده در زندگی معلولان خواهد شد.
به گزارش "ایلنا"، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر گسترش روزافزون ان.جی.اوها در جامعه، گفت: معلولان جامعه نیز می‌‏توانند با چنین تشکل‌‏هایی به سوی احقاق حقوق این قشر مستحق بروند.
وی با اشاره به عدم وجود گروهی حقوقدان برای پیگیری امور مربوط به معلولان، گفت: می‌‏توان با تشکیل این گروه در جاهای مناسب اقدام قانونی کرد.
هاشمی رفسنجانی عدم اطلاع‌‏رسانی کارآمد را ضعف دیگر جامعه در امر به معلولین دانست و گفت: می‌‏توان از طریق رسانه‌‏ها، به‌‏خصوص صدا و سیما، طرح‌‏های متنوعی برای این قشر نیازمند اجرا شود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام زمینه‌‏های هنری را برای بیان مشکلات معلولان بسیار مناسب دانست و گفت: مردم ایران بسیار عطوف هستند و حاضران معلولان و یتیمان را در زندگی خود شریک کنند و شرط آن اطلاع‌‏رسانی است.
وی توجه به رفاه معلولان، به‌‏خصوص رفت و آمدها را مهم خواند و گفت: تسهیل در رفت و آمدها زیربنایی‌‏ترین کار برای رسیدگی به امور معلولان است.
در آغاز این دیدار دکتر قره بیگلو سجادی، مدیر موسسه حمایت سبز پارسیان و چند تن از معلولان با ارائه گزارشی از روند کمک به معلولان جامعه به بیان مشکلات این قشر پرداختند.

خبرگزاری کار ایران   کد خبر: 373626دفعات مشاهده: 3517 بار   |   دفعات چاپ: 1347 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 241 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb