مشاور وزیر رفاه : دستگاهها در اجرای قانون جامع همکاری نمی ک

مشاور وزیر رفاه در امور معلولان در گفتگو با مهر :
دستگاهها در اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان همکاری نمی کنند

عدم همکاری دستگاههای ذیربط مهمترین مشکل و مانع اجرایی شدن قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در کشور است .
سهیل معینی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دلایل عدم اجرای کامل قانون جامع حمایت از حقوق معلولان گفت : یکی از مشکلات مهم در زمینه اجرایی نشدن این قانون کمبود اعتبارات سازمان بهزیستی است . به همین دلیل تا کنون فقط چند ماده از قانون جامع جنبه اجرایی پیدا کرده و مابقی موارد مسکوت باقی مانده است .
وی تصریح کرد : همچنین بدلیل عدم همکاری دستگاهها و نهادهای ذیربط و دخیل در اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان باید نهاد و یا کمیته ای برای پیگیری امور مربوط به معلولان تشکیل شود و دستگاهها را ملزم و موظف به اجرای این قانون کند و با دستگاههای متخلف نیز برخورد لازم صورت گیرد .
مشاور وزیر رفاه در امور معلولان تاکید کرد : در حال حاضر بیش از 2 میلیون و 500 هزار فرد معلول در جامعه وجود دارد که بدلیل اعتبارات محدود فقط 500 هزار نفر آنها تحت پوشش سازمان بهزیستی بوده و از خدمات و وسایل کمک توانبخشی استفاده می کنند در صورتی که اکثر معلولان نیاز به حمایت و خدمات دارند .
معینی خاطر نشان کرد : چنانچه با حمایت دولت و مجلس زمینه اجرایی شدن قانون جامع حمایت از حقوق معلولان فراهم شود در این صورت بسیاری از مشکلات معلولان در زمینه های مسکن ، اشتغال ، استفاده از وسایل کمک توانبخشی و مراکز تفریحی و رفاهی ، استفاده از معابر و ساختمانها و...  برطرف می شود.

خبرگزاری مهر

 


دفعات مشاهده: 3364 بار   |   دفعات چاپ: 1467 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 164 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb