من یک کودک معلول هستم

من یک کودک معلول هستم 

من معلول هستم . سلام بچه ها،

من یک کودک معلول هستم. معلول یعنی کسی که دست یا پایش خوب کار نمی کند و نمی تواند درست راه برود یا دست هایش را تکان بدهد. من وقتی خیلی کوچک بودم، بیمار شدم و بعد از آن نتوانستم پاهایم را تکان بدهم. یعنی پاهایم فلج شد.

 حالا من روی یک صندلی مخصوص به نام صندلی چرخدار می نشینم و به کمک آن حرکت می کنم و راه می روم. بعضی وقت ها دیگران، مثلاً مادر و پدرم صندلی من را حرکت می دهند، بعضی وقت ها هم خودم به کمک دست هایم آن را راه می برم. من دوستان معلول زیادی دارم که بعضی از آنها پاهایشان و بعضی دستشان حرکت نمی کند یا قطع شده، آن وقت آنها از پا یا دست مصنوعی استفاده می کنند.

 من و دوستان معلولم اگر خوب تمرین کنیم می توانیم خیلی خوب حرکت و ورزش کنیم. من در تیم بسکتبال مدرسه مان بازی می کنم. حتماً شما در تلویزیون برنامه های ورزش معلولا ن را تماشا کرده اید. افراد معلول همان طور که روی صندلی چرخدار نشسته اند، بسکتبال یا والیبال بازی می کنند.

بچه ها در خیابان ها جاهای پارک مخصوصی وجود دارد که روی آن نوشته است (مخصوص معلولان) یا در ایستگاه های مترو، بعضی صندلی ها برای معلولان است. لطفا خودتان و پدر و مادر مراقب باشید که جاهای مخصوص معلولان را اشغال نکنید تا ما هم بتوانیم مثل شما زندگی راحتی داشته باشیم. از اینکه دوستان خوبی مثل شما پیدا کرده ام.

خیلی خوشحالم.

خدا نگهدار .دفعات مشاهده: 13348 بار   |   دفعات چاپ: 2563 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 307 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb