تشریح برنامه ها و اقدامات ایران برای جامعه معلولان در سازمان ملل

 | تاریخ ارسال: 1392/7/16 | 

تشریح برنامه ها و اقدامات ایران برای جامعه معلولان در سازمان ملل

 

نیویورک - سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل اقدامات و برنامه های کشورمان را برای ارتقا سطح زندگی فردی و اجتماعی و همچنین بالابردن مهارت های فنی آنان تشریح کرد.

 

غلامحسین دهقانی عصر دوشنبه به وقت محلی در نشست کمیته سوم سازمان ملل که به موضوع توسعه اجتماعی اختصاص داشت، به طرح مباحث حقوق معلولین ، جانبازان، جوانان و خانواده های آنان در ایران پرداخت.

وی در ادامه به چند مورد از پیشرفت ها و موفقت های افراد معلول در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: در شهر دلند واقع در استان گلستان برای نخستین بار یک خانم با داشتن معلولیت جسمی به ریاست شورای شهر انتخاب شد.

سفیر ایران در سازمان ملل تاکید کرد این نمونه ای از مشارکت موفقیت آمیز معلولان ایرانی در سطح جامعه و از طریق انتخاباتی دمکراتیک است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات شورای عالی جوانان از طریق وزارت ورزش گفت: نقش ورزش در توانمند سازی جامعه معلولان ایرانی مهم و تاثیر گذاری است.

دهقانی به موفقیت های جامعه معلولان ایرانی در جریان برگزاری دو پارالمپیک گذشته اشاره کرد و گفت : تعداد مدال های طلا در بازیهای پارالمپیک قبلی نسبت به دو دوره ما قبل آن دو برابرشده است و این نشان دهنده توجه و اهتمام ویژه به امر ورزش در میان قشر معلولان در جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین با یادآوری موفقیت های زهرا نعمتی اظهار داشت: خانم نعمتی نخستین زن معلول ایرانی است ک به مدال طلای بازیهای پارالمپیک دست یافت و جایزه بهترین ورزشکار زن المپیک لندن توسط بنیاد اسپرت اکورد به او اعطا شد.

نمایندگان کشورهای مختلف جهان در این اجلاس دو روزه به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص رشد و ارتقا مهارت های فردی و اجتماعی جامعه معلولان پرداختند.

منبع: ایرنادفعات مشاهده: 4025 بار   |   دفعات چاپ: 986 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 52 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb