ایجاد زمینه اشتغال 25 درصد مددجویان تا پایان سال

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی خبر داد:
ثبت نام 150 هزار مددجوی فاقد شغل در بانک اشتغالزایی بهزیستی
 ایجاد زمینه اشتغال 25 درصد مددجویان تا پایان سال

تا کنون 150 هزار مددجوی نیازمند شغل در بانک اشتغالزایی بهزیستی ثبت نام کرده اند که با برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال ، زمینه اشتغالزایی حدود 25 درصد مددجویان و معلولان فاقد شغل فراهم می شود.
بهرام بهرامسیری در خصوص ارائه تسهیلات اشتغالزایی بهزیستی به مددجویان افزود: بهزیستی از طریق ارائه وامهای بلند مدت ، طرحها و تسهیلاتی که در اختیار کارفرمایان قرار می دهد زمینه خود اشتغالی و خودکفایی مددجویان نیازمند شغل را ایجاد می کند که البته با بودجه و اعتبارات محدود نمی توان در یکسال برای تمامی مددجویان شغل ایجاد کرد .
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی خاطر نشان کرد: طی سال گذشته زمینه اشتغالزایی حدود 10 هزار معلول و مددجو فراهم شد و در سال جاری نیز با برنامه ریزی انجام شده و همچنین امضای تفاهمنامه هایی با سازمانها و وزارتخانه های مختلف به طور حتم تعداد مددجویانی که خودکفا می شوند 4 برابر افزایش خواهد یافت.
وی تاکید کرد: چنانچه دستورالعمل اجرایی استفاده از وجوه دولتی درجهت اشتغالزایی مددجویان و معلولان حداقل ظرف 10 روز آینده به سازمان ابلاغ شود در این صورت می توانیم اقدامات موثری در جهت خود اشتغالی مددجویان انجام دهیم.
بهرامسیری گفت: تا پایان امسال از طریق تفاهم با وزارت کار 30 هزار مددجو دارای شغل خواهند شد که تا کنون نیز تعدادی از طرحهای مددجویان برای دریافت وام به بانک معرفی شده است.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی افزود: بانک ملت به عنوان بانک عامل در زمینه اشتغالزایی مددجویان معرفی شده است و با مذاکرات و توافقات صورت گرفته قرار است از این پس شرایط اعطای وام به مددجویان تسهیل شود.

• خبرگزاری مهردفعات مشاهده: 3598 بار   |   دفعات چاپ: 1611 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 206 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb