تلاش جهانی برای مقابله با تبعیض و تجاوز علیه کودکان معلول

 | تاریخ ارسال: 1390/4/12 | 

  تلاش جهانی برای مقابله با تبعیض و تجاوز علیه کودکان معلول 

  گروهی از کارشناسان و مشاوران برای حمایت از کودکان معلول و مقابله با تبعیض علیه آنان کمپینی تشکیل داده و در تلاشند تا راهکارهایی را برای حل مشکلات این کودکان در نظر بگیرند .

  «پدرو سرانو» رییس هیات اتحادیه اروپا در سازمان ملل متحد در این باره یادآور شد: این گروه از کارشناسان و مشاوران در تلاشند تا با رفع تبعیضات علیه کودکان معلول جسمی و ذهنی زمینه را برای ایجاد پیشرفت و پویایی آنان هموارتر کنند .

  این مقام مسوول در ادامه به روزنامه دیلی‌میل خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود اینکه هم‌اکنون در قرنی هستیم که دیگر نباید شاهد چنین تبعیض‌هایی باشیم، اما باز هم رفتارهایی ناشایست علیه افراد معلول به ویژه کودکان و نوجوانان را در سراسر دنیا به ویژه در کشورهای توسعه یافته شاهدیم .

  «ولادیمیر کاک» یکی از نمایندگان اتحاد بین‌المللی معلولیت و توسعه اجتماعی در این باره عنوان کرد: کودکان معلول نیاز ویژه‌ای به مراقبت، توجه، آموزش یکسان و دسترسی راحت و آسان به خدمات دارند. کودکان معلول برای رشد و ارتقای فکری و جسمی باید در میان جامعه خود احساس راحتی و آسایش کنند. این وظیفه نهادهای اجتماعی است که این زمینه را برای این افراد آماده و مهیا سازند .

  این نماینده در ادامه افزود: دولت‌های جهان با بکارگیری نظرات مشاوران و کارشناسان باید روش‌هایی مناسب را برای تحصیل و کار در آینده برای این کودکان فراهم کرده و تلاش کنند تا جو بحرانی را که هم‌اکنون در خانواده اینگونه از کودکان وجود دارد را از میان بردارند. هم‌اکنون 200 میلیون کودک با انواع معلولیت‌ها در جهان زندگی می‌کنند که تلاش برای بهبود شرایط آنان زمانی طولانی و راهکارهایی بلندمدت را می‌طلبد .

  « مارتا سانتوس پای» نماینده ویژه سازمان ملل درامر خشونت علیه کودکان در این باره یادآورشد: کودکان معلول بیش از سایر همسالان خود در معرض سوءاستفاده‌های جنسی قرار دارند. این موضوع زمانی به یک وضعیت وخیم و معضل تبدیل می‌شود که پس از تجاوز و سوءاستفاده کودک مورد حمایت قرار نمی‌گیرد. قانونگذاران باید در مورد مساله تجاوز و سوءاستفاده از کودکان معلول بسیار حساس‌تر عمل کنند؛ چرا که این دسته از کودکان هفت برابر بیشتر از سایرین مورد تجاوز قرار می‌گیرند و ارگان‌های حمایتی از آنان هم به درستی پرونده تجاوز علیه این افراد را پیگیری نمی‌کنند . 

  منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران دفعات مشاهده: 5733 بار   |   دفعات چاپ: 1387 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 236 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb