شکایت معلولان انگلیسی علیه دولت این کشور

 | تاریخ ارسال: 1390/4/11 | 

شکایت معلولان انگلیسی علیه دولت این کشور

لندن - بنیادهای خیریه و سازمان های غیردولتی فعال در امور معلولان و ناتوانان ذهنی و جسمی در انگلیس علیه برنامه های ریاضت اقتصادی دولت و کاهش بودجه های حمایتی از معلولان، به دادگاه مراجعه می کنند.
تشکل 'ائتلاف معلولان' که دربرگیرنده 270 بنیاد و سازمان خیریه است روز شنبه اعلام کرد که بزودی با مراجعه به دادگاه خواستار تجدیدنظر دربرنامه های دولت برای تغییر نظام رفاه اجتماعی خواهد شد.
دولت انگلیس قصد دارد در چارچوب لایحه اصلاح نظام رفاه اجتماعی بسیاری از کمک های دولتی را از جمله به جامعه معلولان قطع کند. بر اساس این لایحه، دولت فقط در بخش کمک به معلولان دو میلیارد پوند صرفه جویی خواهد کرد.
اما تشکل 'ائتلاف معلولان' تاکید دارد: قطع کمک هزینه های معلولان آثار منفی زیادی بر زندگی دشوار آنان خواهد داشت... دولت انگلیس به رغم ارائه شواهد و مستندات فراوان در این زمینه، اقدامی انجام نداده و به همین دلیل ما برای بازنگری در لایحه پیشنهادی دولت چاره ای جز تقاضا برای بازنگری قضایی نداریم.
حدود 2/3 میلیون نفر از جمله 8/1 میلیون فرد بزرگسال در انگلیس، کمک هزینه معلولیت دریافت می کنند که بر اساس طرح دولت کمک هزینه حداقل 650 هزار نفر از آنان قطع خواهد شد.
همچنین کمک هزینه حمل و نقل افراد معلول که در آسایشگاه ها نگه داری می شوند نیز قطع خواهد شد.
'نیل کویل' از 'ائتلاف معلولان' به بی بی سی گفت: بیش از نیمی از افراد معلولی که در حال حاضر با استفاده از کمک هزینه های معلولیت قادر به تهیه وسایط نقلیه ویژه و انجام کار در خارج از منزل و آسایشگاه هستند، مجبور خواهند شد کار خود را ترک کنند.
وی افزود: حدود 15 درصد از معلولانی که از آنها نظرسنجی شده است گفته اند بدون کمک هزینه معلولیت، قادر نخواهند بود هزینه های بهداشت و درمان خود را تامین کنند و بنابراین این گونه معلولان احتمالا باید در بیمارستان ها بستری شوند که در این صورت هزینه آن برای دولت بیشتر از قطع کمک هزینه ها خواهد بود.
حدود دو ماه پیش نیز هزاران نفر از معلولان جسمی و ذهنی انگلیس و اعضای خانواده های آنان با برگزاری تظاهرات بزرگی در مرکز شهر لندن سیاست های ریاضت اقتصادی دولت ائتلافی این کشور بویژه کاهش اعتبارات خدمات عمومی و حمایتی را محکوم کردند.
'جاسپال دانی' مدیر اجرایی شورای معلولان انگلیس و از سازمان دهندگان تظاهرات اردیبهشت ماه لندن، گفت: معلولان و خانواده های آنان بیشترین آسیب را از بودجه ریاضتی دولت متحمل می شوند و به همین دلیل بشدت عصبانی هستند.
وی افزود: معلولان گدا نیستند آنان از حقوق قانونی خود دفاع می کنند.
تحقیقات انجام شده توسط موسسه غیردولتی 'دموس' نیز نشان می دهد که حدود 5/1 میلیون معلول در انگلیس طی سال جاری میلادی با 378 میلیون پوند کاهش بودجه خدماتی مواجه خواهند شد. این درحالی است که شورای معلولان انگلیس می گوید کاهش بودجه بسیار عمیق تر است و در صورت تداوم سیاست های ریاضت اقتصادی طی چهار سال آینده حدود 9 میلیارد پوند از اعتبارات حمایتی معلولان و خانواده های آنها کاهش خواهد یافت.
دولت ائتلافی انگلیس که بیش از یک سال از عمر آن می گذرد طی ماه های اخیر با اعتراضات گسترده گروههای مختلف از جمله دانشجویان، معلمان، کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران مواجه بوده است.
این دولت با ارائه یک برنامه ریاضت اقتصادی و برای کاهش کسری بودجه 160 میلیارد پوندی این کشور بطور متوسط حدود 20 درصد از بودجه بخش های عمومی و دولتی کاسته است.
روز پنجشنبه گذشته صدها هزار نفر از معلمان و کارمندان بخش های خدمات عمومی انگلیس دست به اعتصاب زدند و دهها هزار نفر نیز در شهرهای مختلف این کشور از جمله لندن علیه سیاست های دولت تظاهرات کردند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)دفعات مشاهده: 6027 بار   |   دفعات چاپ: 1549 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 245 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb