تظاهرات هزاران نفر از معلولان انگلیسی علیه سیاست های دولت

 | تاریخ ارسال: 1390/2/24 | 

هزاران نفر از معلولان انگلیسی علیه سیاست های دولت تظاهرات کردند

هزاران نفر از معلولان جسمی و ذهنی انگلیس، اعضای خانواده آنان و حامیان شان بعدازظهر روز چهارشنبه با برگزاری تظاهراتی در مرکز شهر لندن سیاست های ریاضت اقتصادی دولت ائتلافی این کشور را محکوم کردند.
این تظاهرات توسط 'شورای معلولان انگلیس' و با حمایت حدود 40 سازمان غیردولتی و گروه خیریه برگزار شد و شرکت کنندگان ضمن راهپیمایی از مقابل پارلمان انگلیس علیه کاهش اعتبارات خدمات عمومی و حمایتی شعار دادند.
در ابتدای این راهپیمایی اعتراض آمیز، معلولان و همراهان آنان در خیابان ویکتوریا تجمع کردند و به سخنان تعدادی از فعالان حامی معلولان، رهبران اتحادیه های صنفی و یکی از نمایندگان معلول پارلمان انگلیس از حزب کارگر گوش فرادادند.
سخنرانان سیاست های ریاضت اقتصادی دولت ائتلافی محافظه کار- لیبرال دموکرات انگلیس را در کاهش اعتبارات خدمات عمومی بویژه کاهش کمک هزینه های معلولان، بشدت محکوم کردند و از مقامات دولتی خواستند در برنامه های سخت گیرانه خود علیه اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه تجدید نظر کنند.
'جاسپال دانی' مدیر اجرایی شورای معلولان انگلیس طی سخنانی در این تجمع گفت: معلولان و خانواده های آنان بیشترین آسیب را از بودجه ریاضتی دولت متحمل می شوند و به همین دلیل بشدت عصبانی هستند.
وی افزود: امروز هزاران نفر به خیابان آمده اند تا با صدای رسا به دولت اعلام کنند که نگران تاثیرات منفی کاهش اعتبارات خدمات عمومی هستند... این معلولان گدا نیستند آنان از حقوق قانونی خود دفاع می کنند.
تحقیقات انجام شده توسط موسسه غیردولتی 'دموس' نشان می دهد که حدود 5/1 میلیون معلول در انگلیس طی سال جاری میلادی با 378 میلیون پوند کاهش بودجه خدماتی مواجه خواهند شد. این درحالی است که برگزار کنندگان تظاهرات اعتراضی امروز می گویند کاهش بودجه بسیار عمیق تر است و در صورت تداوم سیاست های ریاضت اقتصادی طی چهار سال آینده حدود 9 میلیارد پوند از اعتبارات حمایتی معلولان و خانواده های آنها کاهش خواهد یافت.
'جاشوا مک برایان' که به همراه فرزند معلول خود در تظاهرات امروز شرکت کرده بود به خبرنگار ایرنا گفت: بحران اقتصادی و کسری بودجه نتیجه اشتباه دولتمردان و سودجویی های سرمایه داران و بانکداران بزرگ است و به همین دلیل مردم عادی نباید هزینه های جبران اشتباهات آنان را بپردازند.
وی افزود: کاهش اعتبارات خدمات عمومی بیشترین تاثیرات منفی را بر خانواده های کم درآمد و از جمله خانواده هایی که دارای اعضای معلول هستند می گذارد و مشکلات آنها را بشدت افزایش می دهد.
وی اظهارداشت: ما امروز علاوه بر تظاهرات خیابانی بطور گروهی با نمایندگان خود در پارلمان نیز دیدار خواهیم کرد تا آنان را از مشکلات مان آگاه کنیم تا در مصوبات خود درباره کاهش کمک هزینه های حمایتی برای معلولان تجدید نظر کنند.
دولت ائتلافی انگلیس که دقیقا یک سال از عمر آن می گذرد طی ماه های اخیر با اعتراضات گسترده گروههای مختلف از جمله دانشجویان، کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران مواجه بوده است.
این دولت با ارائه یک برنامه ریاضت اقتصادی و برای کاهش کسری بودجه 160 میلیارد پوندی این کشور بطور متوسط حدود 20 درصد از بودجه بخش های عمومی و دولتی کاسته است.
در تظاهرات امروز تعداد زیادی از نابینایان، ناشنوایان، معلولان جسمی و حرکتی، کم توانان ذهنی و مبتلایان به 'ام اس' حضور داشتند و پلاکاردهای متعدد ضد دولتی را از جمله به زبان 'بریل' با خود حمل می کردند.

منبع : خبرگزاری ایرنادفعات مشاهده: 5344 بار   |   دفعات چاپ: 1465 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 278 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb