معلولان در کینشازا و برازاویل تاجران موفقی هستند

معلولان در کینشازا و برازاویل تاجران موفقی هستند

افراد معلول در شهرهای کینشازا و برازاویل درامد قابل توجهی دارند.
به گزارش شبکه فرانس24، معلولان که صندلی چرخدار مجهزی برای خود دست و پا کرده اند قادرند میزان قابل توجهی بار روی انها بگذارند. این معلولان به این ترتیب از رودخانه کنگو که پایتخت دو کشور جمهوری دموکراتیک کنگو و کنگو برازاویل را از هم جدا می سازد، می توانند بارهای زیادی از کشتیهای باری تحویل بگیرند و سپس انها را در بازار ازاد بفروشند.
هنگامی که یک کشتی به بندر می رسد بلافاصله چندین معلول با چرخهای دستی خود پیدا می شوند و به این ترتیب تجارت مرزی میان دو شهر را در کنترل خود در می اورند. ماموران گمرک دو کشور نیز چشمهای خود را به روی این زد و بندهای معلولان بسته اند و اجاز شکوفایی این تجارت را می دهند.
نابینایان کنگویی نیز وارد این تجارت شده اند. نابینایان با وجودیکه به خرید و فروش کالاهای مرزی میان دو کشور می پردازند اما همواره در معرض سرقت جوانان تبهکار قرار دارند.
جمهوری دموکراتیک کنگو و کنگو برازاویل از معدود مناطق محروم جهان هستند که در ان وضع معلولان نسبتا خوب است و درامد خوبی دارند.
در بندرها معلولان نسبت به افراد سالم در اولویت باربری قرار دارند.

منبع : واحد مرکزی خبردفعات مشاهده: 5692 بار   |   دفعات چاپ: 1489 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 245 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb