پیام آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت

 | تاریخ ارسال: 1401/9/12 | 

پیام آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت

 

سوم دسامبر ۲۰۲۲ - دوازدهم آذر ۱۴۰۱
امسال روز جهانی افراد دارای معلولیت قصد دارد تا بر نقش نوآوری در ایجاد جهانی پذیرا، بدون تبعیض و منصفانه تاکید کند.
جهان ما  اکنون با بحران‌‌هایی مواجه است که تأثیر به‌مراتب بیشتری بر روی افراد دارای معلولیت می‌‌گذارند. ما به راه‌‌حل‌‌های تحول‌آفرینی نیاز داریم تا اهداف توسعه پایدار را نجات دهیم و هیچ‌‌کس را فراموش نکنیم. این امر مستلزم همکاری بیشتر بخش دولتی و خصوصی برای توسعه استراتژی‌‌هایی برای افراد دارای معلولیت، با و توسط آنان است.
سنگ بنای این همکاری باید مشارکت فعال و بدون تبعیض افراد دارای معلولیت و دخیل کردن کامل آنان در کلیه فرایندهای تصمیم‌‌گیری باشد. نوآوری و فناوری می‌توانند ابزارهای قدرتمندی برای  مشارکت فراگیر باشند.
آنها می‌‌توانند دسترسی به اطلاعات، آموزش و یادگیری مادام‌‌العمر را افزایش دهند و آنها می‌‌توانند مسیرهای جدیدی را برای افراد دارای معلولیت بگشایند تا در نیروی کار و در کل جامعه، به‌صورت برابر مشارکت کنند. اما برای تحقق وعده‌‌ی فناوری، باید شکاف دیجیتالی را از بین ببریم و از حقوق انسان‌‌ها در فضای دیجیتال محافظت کنیم.
در این راستا، استراتژی مشارکت همه‌‌پذیر معلولیت سازمان ملل متحد، نقشه راه مشخصی را برای پیشبرد مشارکت همه‌‌پذیر افراد دارای معلولیت و دسترس‌‌پذیری در کلیه فعالیت‌‌های این سازمان ارائه می‌‌دهد.
از ستادهای مرکزی تا  مراکز میدانی، ما برای ارزیابی، رسیدگی و ارتقای دسترس‌‌پذیری دیجیتالی وارد عمل شده و الگویی برای  مشارکت همه‌‌پذیر معلولیت هستیم.
بیایید در این روز و هر روز، با همکاری همدیگر راه‌حل‌‌هایی نوآورانه برای ساختن جهانی پذیرا و برابر برای همه بیابیم.


دفعات مشاهده: 94 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb