پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان- اخبار پارالمپیک 2020
مدیر ارشد ارتباطات IPC: شیوع ویروس کرونا کمترین تاثیر را در روند آماده سازی بازی های توکیو ۲۰۲۰ داشته است

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/12/5 | 
کرگ اسپنس، مدیر ارشد ارتباطات و برندینگ IPC، در این خصوص گفت: دراین بازدید شاهد پیشرفت های بسیاری نسبت به آخرین بازدیدمان در ماه دسامبر بودیم و دیدیم که مردم ژاپن علاقه بسیاری به این رویداد نشان می دهند و این موضوع برایمان بسیار تاثیرگذار است.
وی افزود: یکی از حوزه هایی که پیشرفت آن بسیار مشهود و قابل توجه بود، بحث حمل و نقل و مناسب سازی و دسترس پذیری آن برای همه افراد به ویژه ورزشکاران دارای معلولیت است. البته این حوزه هنوز نیاز به کار دارد اما خرسندیم که کمیته برگزاری بازی ها در این خصوص در مسیر درستی حرکت می کند.
اسپنس گفت: یکی دیگر از موارد حائز اهمیت، برنامه انتقال از بازی های المپیک به پارالمپیک است که زمان آن از انتهای بازی های المپیک آغاز و تا ابتدای بازی های پارالمپیک به طول می انجامد.
ویروس کرونا
در خلال این بازدید، مسائل مربوط به ویروس کرونا و تاثیر آن بر روند آماده سازی بازی ها هم مورد بحث قرار گرفت.  اسپنس در این خصوص تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا تا کنون کمترین تاثیر را در روند آماده سازی داشته است و به همه اطمینان داده می شود که سلامت ورزشکاران مهمترین اولویت IPC و کمیته برگزاری می باشد. IPC و کمیته برگزاری توکیو ۲۰۲۰ در حوزه سلامت تخصصی ندارد، بلکه تخصص آنها برگزاری رقابت ها می باشد. متخصصان این حوزه در سازمان جهانی بهداشت و دیگر مقامات ملی ژاپن هستند و در تلاش هستیم تا با تعامل با آنها، از پیشنهادات شان استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: کمیته برگزاری کارگروهی ویژه در همین خصوص تشکیل داده است که اگر شیوع این ویروس در ماه تابستان هم ادامه داشت اقدامات لازم را انجام دهد. این اطمینان به ما داده شده است که سازمان جهانی بهداشت و مقامات ژاپنی تمام تلاش شان را در این خصوص خواهند کرد
اسپنس خاطر نشان کرد: نکته بسیار مهم این است که مردم را به آرامش دعوت کنیم چرا که ترس، سریع تر از هر ویروس دیگری پخش می شود. بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، تا کنون ۲۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در خارج از مرزهای چین گزارش شده است.
منبع : وب سایت کمیته ملی پارالمپیک
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان:
http://shamdani.com/find.php?item=2.165.9952.fa
برگشت به اصل مطلب