پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان- ورزش جهان
صعود یک پله‌ای ورزش ناشنوایان ایران در المپیک2017

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۹ | 

صعود یک پله‌ای ورزش ناشنوایان ایران در المپیک2017

 
کاروان ورزشی ایران در بیست و سومین دوره بازیهای المپیک تابستانی ناشنوایان با مجموع 34 مدال (5طلا، 9نقره و 20 برنز) و با یک پله صعود نسبت به دوره گذشته در جایگاه هفتم المپیک قرار گرفت.

 
کاروان ورزشی ناشنوایان ایران  با کسب 34 مدال و با یک پله صعود نسبت به بازیهای المپیک 2013 ناشنوایان که در صوفیه بلغارستان برگزار شد، موفق به کسب جایگاه هفتم در المپیک 2017 سامسون ترکیه شد.

 

این در حالی است که کاروان ایراندر المپیک ناشنوایان 2009 که در چین تایپه برگزار شده بود، با کسب 13 مدال (3طلا، 5نقره و 5 برنز) در جایگاه هفدهم قرار داشت و در صوفیه بلغارستان با کسب 33 مدال (6 مدال طلا، چهار نقره و 23 برنز) در جایگاه هشتم المپیک قرار گرفته بود.

 

در بیست‌وسومین دوره بازیهای المپیک تابستانی ناشنوایان، کاروان ایران با 110ورزشکار در 13رشته ورزشی؛ کاراته، کشتی آزاد و فرنگی، دوومیدانی، جودو، بدمینتون، تنیس روی میز، فوتبال، والیبال، والیبال ساحلی، تکواندو، شنا، بولینگ و تیراندازی که در سامسون ترکیه برگزار شد، حضور داشت که با کسب 34 مدال و با یک پله صعود نسبت به  دوره قبل در جایگاه هفتم قرار گرفت.

 

در این بازیها تیم های روسیه ، اوکراین، کره جنوبی، ترکیه، چین و ژاپن رده های نخست تا ششم را در جدول رده‌بندی مدالها به خود اختصاص دادند.
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان:
http://shamdani.com/find.php?item=2.132.9552.fa
برگشت به اصل مطلب