پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان- ورزش جهان
مختاری: نشان طلای مسابقات جهانی را به پدر و مادر مرحومم تقدیم می کنم/ تلاش می کنم رکوردهایم را ارتقا بیشتری دهم

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۳۱ | 


قهرمان طلایی مسابقات جهانی دو و میدانی معلولین – لندن 2017؛


مختاری: نشان طلای مسابقات جهانی را به پدر و مادر مرحومم تقدیم می کنم/ تلاش می کنم رکوردهایم را ارتقا بیشتری دهم

شب گذشته، علیرضا مختاری، نماینده ایران در رقابت های پرتاب وزنه، کلاس F53 موفق شد به عنوان قهرمانی دست یافته و دومین نشان طلای کاروان ایران را به نام خود ثبت کند.

وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون رقابتش در این رویداد مهم جهانی گفت: رقیب آمریکایی من که در مسابقات لندن به عنوان نایب قهرمانی دست یافت، در ریو هم حضور داشت و با رکورد 8 متر و 41 سانتی متر قهرمان شد. رکورد من در ریو 7 متر و 87  سانتی متر بود و این رکورد در شرایطی به ثبت رسید که در بدو ورود به ریو با خبر درگذشت مادرم مواجه شدم و روحیه ام بسیار بد بود.

مختاری افزود: با وجود آمادگی خوبی برای بازی های پارالمپیک ریو داشتم، به خاطر شرایطی روحی نامساعد نتوانستم به مدال دست پیدا کنم. اما بعد از ریو تلاش کردم بر شرایط مسلط شوم و رکوردهایم را بهتر کنم. این روند تمرینات ادامه داشت و در مسابقات قهرمانی کشور که در اردیبهشت ماه برگزار شد و انتخابی تیم ملی نیز بود، موفق شدم رکورد 8 متر و 42 سانتی متر را به ثبت برسانم و در حال حاضر نفر اول رنکینگ جهانی هستم.

ملی پوش تیم دو و میدانی خاطر نشان کرد: متاسفانه پس از مسابقات قهرمانی کشور که اردیبهشت ماه برگزار شد، پدرم هم از دنیا رفت و از دست دادن دو عزیز در کمتر از یکسال برایم بسیار دشوار بود. با این حال دست از تلاش برنداشتم و در ایام باقی مانده تا مسابقات لندن تمریناتم را با جدیت دنبال کردم.

قهرمان طلایی مسابقات جهانی لندن گفت: حریف آمریکایی من ریو در این مسابقات هم حضور داشت که بسیار هم مغرور بود! و حتی جواب سلام من را هم نمی داد. با این حال خوشحالم که به لطف خدا و با دعای خیر خانواده، همشهریان و به ویژه دعای پدر و مادر مرحومم توانستم جواب زحماتم را بگیرم و در جایگاه نخست جهان بایستم.

مختاری افزود: مادر مرحومم خیلی به مسابقات من توجه نشان می داد و برای موفقیتم دعا می کرد و حالا که نیست تا در این شادی شریک باشد، مدالم را به روح او و پدر مرحومم تقدیم می کنم که امروز جایشان خالی است.

دارنده  نشان طلای مسابقات جهانی در پایان گفت: خوشحالم که دو سکوی این ماده به دو نماینده از ایران رسید و من و اسدلله عظیمی موفق شدیم پرچم عزیز کشورمان را به اهتزاز درآوریم. پس از مسابقات جهانی دور جدیدی از تمریناتم را آغاز می کنم و  درتلاشم تا رکوردهایم را روبه روز بهتر کنم.

نشانی مطلب در وبگاه پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان:
http://shamdani.com/find.php?item=2.132.9546.fa
برگشت به اصل مطلب