پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان- ورزش ایران
رشته پاراتکواندو به فدراسیون جانبازان و معلولین اضافه می شود

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1395/5/27 | 

اشرفی:

رشته پاراتکواندو به فدراسیون جانبازان و معلولین اضافه می شود

AWT IMAGE

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک گفت: رشته پاراتکواندو پس از مسابقات ریو تحت پوشش فدراسیون جانبازان و معلولین قرار می گیرد.

مسعود اشرفی بیان کرد: فدراسیون جهانی تکواندو پس از سالها تلاش توانست مجوز حضور این رشته را در مسابقات پارالمپیک بگیرد و برای نخستین بار دو نماینده از ورزش پاراتکواندو در المپیک به صورت نمایشی مبارزه می کنند و این افتخار بزرگی است که مهدی پور رهنما از ایران جزو یک از ورزشکاران است.

وی ادامه داد:طبق جلساتی که برگزار شد و موفقیت هایی که تیم ملی پاراتکواندو توانست کسب کند مقرر شد پس از مسابقات ریو انجمن این رشته در فدراسیون جانبازان و معلولین تاسیس شود تا هم مردان و بانوان تکواندو کار زیر نظر این فدراسیون تلاش کنند.

اشرفی درباره حضور بانوان در پارالمپیک ریو گفت: افتخاری که در این دوره نصیب ورزش بانوان شده است در تاریخ ورزش ایران بی سابقه است چراکه از نظر وسب سهمیه افزایش داشتیم و هم اینکه دو بانوی پرچمدار کاروان ایران در ریو هستند.

وی تصریح کرد:زهرا نعمتی نه تنها پرچمدار المپیکی ها است بلکه تنها کماندار تیم ملی تیر و کمان در المپیک ریو است.همچنین کسب سهمیه والیبال نشسته بانوان در پارالمپی ریو برای ورزش جانبازان و معلولین باعث افتخار است.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در پایان خاطر نشان کرد: ما همه حمایت خود را از ورزشکاران در پادالمپیک ریو خواهیم کرد و امیدوارم سکوهای قهرمانی ریو از آن ملی پوشان ایران باشد.

نشانی مطلب در وبگاه پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان:
http://shamdani.com/find.php?item=2.131.8940.fa
برگشت به اصل مطلب