شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران- اخبار معلولین
احداث پانزدهمین کتابخانه دیجیتال ویژه نابینایان و کم بینایان کشور در بوشهر

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۲۱ | 

احداث پانزدهمین کتابخانه دیجیتال ویژه نابینایان و کم بینایان کشور در بوشهر

 
منصور شادکام : تاکنون فضای 12کتابخانه دیجیتال و صوتی ویژه نابینایان و کم بینایان در کشور باهمکاری انجمن نابینایان و استانها تامین و از سوی شرکت سامسونگ تجهیز شده و سه کتابخانه نیز در استانهای ایلام، کرمان و بوشهر در حال تجهیز هستند.


وی تصریح کرد: فضای کتابخانه صوتی و دیجیتالی نابینایان و کم بینایان استان بوشهر به مساحت 145مترمربع از سوی یک نیکوکار بوشهری تامین شده است.


شادکام اظهار کرد:براساس برنامه ریزی انجام شده شرکت سامسونگ نیز کار تجهیز و استقرار امکانات کتابخانه را آغاز و تا آخر مهرماه افتتاح می شود.


وی گفت: باتوجه به وجود هفت هزار نفر مبتلا به اختلالهای نابینایی و 2هزار و 300 نفر نابینا و کم بینای شناسایی شده در استان بوشهر تاسیس این کتابخانه صوتی و دیجیتالی ضروری است.


قائم مقام انجمن نابینایان ایران یادآورشد: با تاسیس این کتابخانه افراد نابینا و کم بینای استان بوشهر می توانند به صورت حضوری و غیرحضوری از خدمات آن بهره مند شوند.


شادکام گفت: نابینایان و کم بینایان ساکن بوشهر و افرادی که امکان مراجعه حضوری دارند با حضور در کتابخانه و افرادی که این امکان را ندارند با استفاده از اینترنت و اشتراک پستی می توانند از امکانات و تجهیزات کتابخانه استفاده کنند.


وی گفت: این کتابخانه به تجهیزاتی شامل تلویزیون، رایانه، هدفون، دی شادکام نرم افزارهای آموزشی، آمپلی فایر، قفسه های مخصوص، اسباب بازی های فکری و نرم افزار های ویژه برای استفاده از فناوری های روز و همچنین دستگاههایی برای خواندن کتاب از جمله برجسته نگار و دستگاه تایپ بریل مجهز می شود.


وی افزود: شرکت سامسونگ برای قصه گویی کودکان و نوجوانان و تولید کتابهای صوتی متناسب با متن ها و کتابهای آموزشی دانش آموزان و دانشجویان برای هنرمندان و سایر علاقه مندان فراخوان داده است.


شادکام یادآور شد: در زمان حاضر حدود 700 هزار نفر در کشور مبتلا به اختلالهای نابینایی هستند که از این شمار 115 هزار نفر نابینای مطلق هستند.
نشانی مطلب در وبگاه شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران:
http://shamdani.com/find.php?item=1.83.9581.fa
برگشت به اصل مطلب