شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران- اخبار معلولین
توسعه تجهیزات توانبخشی از اولویت‌های سازمان بهزیستی است

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۷ | 

توسعه تجهیزات توانبخشی از اولویت‌های سازمان بهزیستی است
سومین نمایشگاه بین المللی تخصصی خدمات توانبخشی معلولان، جانبازان و صنایع و تجهیزات وابسته امروز(سه شنبه) در نمایشگاه بین‌المللی مصلی بزرگ تهران آغاز به کار کرد.

 

انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی خدمات توانبخشی معلولان، با تبریک هفته دولت، اظهار داشت: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور، سازمان بهزیستی حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات توانبخشی را در زمره مهمترین اولویت‌های کاری خود قرار داده است.

 

وی افزود: در نمایشگاه تجهیزات توانبخشی امسال، بیش از 77 غرفه به ارائه و معرفی تجهیزات خود در عرصه توانبخشی می‌پردازند و این تجهیزات با رشد 15 درصدی همراه است.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر تولید کنندگان داخلی در زمینه تولیدات سمعک اگر بتوانند نیازمندی‌های توانبخشی این حوزه را تولید و تأمین کنند، از حمایت‌های ویژه سازمان بهزیستی برخوردار می شوند.

 

محسنی بندپی ادامه داد: مسئولان در عرصه توانبخشی و حمایت از معلولان نیازمند، باید با یکدیگر همکاری کنند و اجازه ندهند که رنج و آلام این افراد تشدید شود.

 

وی خاطرنشان کرد: سلامتی با هیچ ثروتی قابل مقایسه نیست و سیاستگذاران و متولیان حوزه سلامت باید بر حفظ و ارتقای سلامت آحاد جامعه به ویژه معلولان اهتمام کنند، در این میان گاهی نیاز به برنامه ریزی‌های پیشگیرانه و مداخله کننده احساس می‌شود و این وظیفه بر دوش مسئولان حوزه توانبخشی و سلامت است.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: تلاش متولیان حوزه توانبخشی باید بر بازگرداندن و بازتوانی معلولان و به جا آوردن نقش اجتماعی آن ها معطوف باشد و در این راستا بهترین راهکار، حمایت از تولید کنندگان تجهیزات توانبخشی است.

 

محسنی بندپی افزود: خدمات توانبخشی باید بر اساس استانداردهای مطلوب و مورد تأیید متخصصان و علوم روز به معلولان و مددجویان حوزه سلامت عرضه شود تا فرد معلول دچار رنج مضاعف نشود.
نشانی مطلب در وبگاه شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران:
http://shamdani.com/find.php?item=1.83.9570.fa
برگشت به اصل مطلب