با اعلام رییس کمیته بین المللی پارالمپیک؛ بازی‌های پارالمپیک توکیو یک سال به تعویق افتاد

 | تاریخ ارسال: 1399/1/5 | 
با اعلام رییس کمیته بین المللی پارالمپیک؛

بازی‌های پارالمپیک توکیو یک سال به تعویق افتاد

 
 

کمیته بین‌المللی پارالمپیک از موکول شدن مسابقات توکیو به تابستان ۲۰۲۱ خبر داد.
 شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از کمیته بین‌المللی المپیک درخواست کرد که بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ برای یک سال به تعویق بیفتد. آبه گفت که کمیته بین المللی المپیک (IOC) با این پیشنهاد موافقت کرده است و بر این اساس المپیک توکیو تابستان سال آینده برگزار خواهد شد. بر همین اساس، اندرو پارسونز رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک، به تصمیم مبنی بر تاخیر برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، واکنش نشان داد.

متن پیام رئیس IPC به شرح زیر است:
«تاخیر در زمان برگزاری بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در نتیجه شیوع بیماری کرونا، کاملا تصمیم درستی است که باید انجام شود.
در این مقطع از زمان سلامتی و بهداشت انسان ها در اولویت قرار دارد.
وقتی چنین پاندمی در جهان در حال گسترش است، بنابراین برگزاری رویداد بزرگی چون پارالمپیک امکان پذیر نیست.
شیوع بیماری کرونا، تاثیر گسترده‌ای بر تمام کشورهای جهان گذاشته و موارد ابتلا به این بیماری در ده روز گذشته به ۳۷۵ هزار نفر رسیده و در حال گسترش است.
بنابراین برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ غیر منطقی است و به تعویق انداختن آنها تنها انتخاب عقلانی بود و با اتخاد چنین تصمیمی کلیه ورزشکاران می توانند با آرامش کامل اقدامات لازم در جهت حفظ سلامتیشان را انجام دهند و در چنین شرایط سخت و بی سابقه ای در امان بمانند.
زمانی که بسیاری از جوامع بزرگ‌ جهانی با کمبود و شرایط اضطراری درگیر هستند و افراد نمی‌توانند از منزل خارج شوند بنابراین رویای برگزاری مسابقات توکیو ۲۰۲۰ در این سال محقق نخواهد شد و معنی نخواهد داشت. بنابراین استفاده از گزینه تاخیر منطقی است.
با این تصمیم کلیه اعضا جنبش پارالمپیک از جمله ورزشکاران پارالمپیکی می‌توانند کاملا روی سلامتی خود تمرکز داشته باشند و ایمنی خود را حفظ نمایند و در مقابل این مشکل پیش بینی نشده مبارزه کنند.
بنابراین رقابت های پارالمپیک توکیو تابستان سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد جایی که تماشاگران اهمیت ارزش انسانی را به صورت جهانی جشن خواهند گرفت.
در این مدت ما با کمیته‌های ملی پارالمپیک و فدراسیون های بین المللی در تماس هستیم.»CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2007 بار   |   دفعات چاپ: 303 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb