در حاشیه روزملی پارالمپیک سه رشته به ورزش های جانبازان و معلولان افزوده شد

 | تاریخ ارسال: 1397/7/30 | 
سه رشته به ورزش های جانبازان و معلولان افزوده شد
به گزارش ایرنا؛ «حمیدعلی صمیمی» روز دوشنبه در حاشیه روزملی پارالمپیک در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: با افزودن رشته های جدید به ورزش جانبازان و معلولان می توانیم در رقابت های پاراآسیایی و پارالمپیک مدال آوری بهتری داشته باشیم.
وی افزود: کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی جاکارتا در 13 رشته حضور یافتیم و نسبت به دوره قبلی در جدول رده بندی یک پله صعود داشتیم. چنانچه ورزش هایی چون فوتبال پنج و هفت نفره حذف نمی شد، قطعا جایگاه بهتری کسب می کردیم.
صمیمی با تاکید بر برنامه های ویژه این فدراسیون برای پاراالمپیک 2020، عنوان کرد: یکی از برنامه های ما، جوان سازی تیم های ملی است که البته این مهم از بازی های پاراآسیایی جاکارتا آغاز شد. در بحث استعدادیابی نیز برنامه داریم تا میانگین سنی تیم ها را کاهش دهیم، حتی هم اکنون برای پاراآسیایی 2020 هم برنامه ریزی کرده ایم.
صمیمی درباره بودجه فدراسیون، گفت: از وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک قدردانی می کنم اما ورزش جانبازان پرهزینه است و این فدراسیون نیاز به حمایت های مالی بیشتری دارد. البته برنامه های دیگری برای کمک مالی وجود دارد که چنانچه استفاده شود، می توانیم تدارکات و اردوهای بیشتری داشته باشیم.
وی به یازدهمین آئین گرامی داشت هفته پاراالمپیک که امروز (دوشنبه) با حضور سه هزار ورزشکار معلول و جانباز و دانش آموزان مدارس استثنایی کشور برگزار شد اشاره کرد و گفت: هدف از این مراسم این است تا خودباوری را بین ورزشکاران ایجاد کنیم تا بدانند با وجود معلولیت هایی که در جسم دارند، می توانند با قدرت ظاهر شوند و در عرصه های بین المللی افتخار آفرینی کنند.
هفته پارالمپیک از سه شنبه هفته گذشته آغاز شد و امروز همزمان با سالروز ملی پاراالمپیک به کار خود پایان داد.
 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 807 بار   |   دفعات چاپ: 265 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb