سومین دوره‌ی بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا ایزدیار اولین طلایی کاروان ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۱۵ | 
 بازی‌های پاراآسیایی 2018 امروز به صورت رسمی آغاز شد و نمایندگان کشورمان در نخستین روز در رشته‌های مختلف به مصاف حریفان رفتند.

 بسکتبال با ویلچر ایران
تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان کشورمان در نخستین دیدار خود برابر اندونزی با نتیجه 117 بر 17 به پیروزی رسید.
تیم ملی بسکتبال باویلچر بانوان ایران در دومین رقابت خود در بازی های پاراآسیایی کامبوج را 86 بر 18 شکست داد و به مرحله دوم صعود کرد. تیم ملی ایران در دور دوم به مصاف افغانستان می رود.

والیبال نشسته
تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان در نخستین مسابقه خود در بازی‌های پاراآسیایی 2018 در سالن والیبال GBK جاکارتا به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید. در این مسابقه تیم کشورمان در ست‌های اول، دوم و چهارم به ترتیب با نتایج 31 بر 29، 25 بر 19 و 25 بر 21 به برتری رسید و تنها در ست سوم با نتیجه 19 بر 25 تن به شکست داد.
تیم والیبال نشسته مردان کشورمان نیز در سه گیم متوالی و با امتیازات 25-9، 25-12، 25-14 مقابل کره‌جنوبی به برتری رسید.

گلبال
 تیم ملی گلبال بانوان کشورمان در نخستین دیدار خود در سالن بالای کارتینی جاکارتا به مصاف تایلند رفت و به نتیجه تساوی 5 بر 5 رضایت داد. بانوان گلبالیست ایران فردا به مصاف ژاپن خواهند رفت.
تیم مردان نیز در سالن بالای کارتینی جاکارتا رودرروی ژاپن قرار گرفت و به نتیجه‌ای بهتر از تساوی 5 – 5 نرسید. ملی‌پوشان گلبال کشورمان فردا از ساعت 10 (به وقت محلی) به مصاف اندونزی خواهند رفت.

شنا
محمدحسین کریمی جهان آبادی شناگر نابینای کشورمان در ماده 400 متر کلاس S12 موفق شد با ثبت رکورد 4 دقیقه و 57 ثانیه و 93 صدم ثانیه رکورد ایران را به میزان 25 ثانیه ارتقا دهد. جهان آبادی با این رکورد، نفر چهارم استارت لیست شد و شانس زیادی برای رسیدن به فینال رقابت‌ها دارد. در فینال کلاس S13 که با کلاس های S11 و S12 ادغام شده بود، همراه با ورزشکارانی از قزاقستان، ژاپن و ازبکستان به آب پرید اما در نهایت به مقام هشتمی بسنده کرد.
علی محمودخانی شناگر کشورمان در در ماده 200 متر مختلط انفرادی کلاس SM8 از ساعت 17 و 20 دقیقه به رقابت با شناگرانی از چین، مالزی، فیلیپین و هند پرداخت و در نهایت در جایگاه ششم ایستاد.
شاهین ایزدیار در ماده 100 متر پروانه کلاس S10 در کنار شناگرانی از سوریه، اندونزی، مالزی، قزاقستان و تایلند به آب پرید و در نهایت موفق به کسب مدال طلا شد. رکورد شاهین ایزدیار برای کسب این مدال، یک دقیقه و 7 ثانیه و 12 صدم ثانیه بود و نفر دوم از مالزی با رکورد یک دقیقه و 7 ثانیه و 66 صدم ثانیه بود.

تنیس روی میز
حسن جانفشان به مصاف پارک جین چئول از کره جنوبی رفت و 3 بر یک باخت. وی در بازی بعد مقابل ماتسو متسوهیرو از ژاپن با نتیجه 3 بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله بعدی شد. وی در دیدار یک چهارم نهایی با نتیجه 2 بر یک مقابل مینامی از ژاپن به برتری رسید و ضمن راهیابی به نیمه‌نهایی مدال برنزش را قطعی کرد.
جواد فولادی به مصاف چائو نینگ نینگ از چین رفت و 3 بر صفر باخت. حریف وی نایب قهرمان المپیک و نفر اول رنگینگ جهانی بود. جواد فولادی در مسابقه بعدی مقابل چئونگ لام سان از ماکائو پیروز شد. جواد فولادی در این مسابقه با نتیجه 3 بر صفر به برتری رسید. جواد فولادی در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات تنیس روی میز به مصاف حریفی از چین تایپه رفت و با شکست سه بر یک مقابل او از گردونه مسابقات خارج شد.
الهام چزانی ملی پوش تنیس روی میز کشورمان صبح امروز در دومین دیدار خود در مسابقات پاراآسیایی به مصاف پاتل سانالبن از هند رفت و 3 بر صفر مغلوب شد. او در رقابت بعدی در مصاف با ژیان لی از چین با نتیجه 3 بر یک تن به شکست داد. چزانی روز گذشته نیز در اولین دیدار خود شکست خورده بود.
مهدی معصومی به مصاف ژانگ یان از چین رفت و با نتیجه 3 بر صفر تن به شکست داد.وی در دومین بازی خود مقابل نماینده اندونزی شکست خورد و حذف شد.
مجید عربی رودرروی خلیفه القاسم از عراق قرار گرفت و با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد. او در دومین دیدار 3 بر صفر مقابل ساتیو گنکی از ژاپن به برتری دست یافت. مجید عربی در آخرین دیدار مرحله گروهی‌اش مقابل حریف ژاپنی با نتیجه 3 بر صفر باخت تا با دو شکست و یک برد از دور مسابقات کنار برود.

بوچیا
مریم ملکی به مصاف حریفش از کشور ژاپن رفته بود که با نتیجه 6 بر 2 به برتری رسید.
راضیه کاظم‌پور به مصاف حریفی از تایلند رفت که او نیز با نتیجه 6 بر یک پیروز شد تا دومین برد ایران را کسب کند.
میلاد قنبری مقابل حریفی از ژاپن شکست را پذیرا شد تا اولین شکست برای ایران رقم بخورد. بهروز مقدم، فهیمه عباسی و فرشید استجلو هم در مصاف با رقبای خود شکست خوردند.

شطرنج
در بخش آقایان و در گروه b1 مهدی رومی فرد حریف هندی را شکست داد و عرفان محمد علیزاده بر شطرنج بازی از کشور میزبان غلبه کرد. حسن قدیری نیز مغلوب حریف فلیپینی شد. در دور بعدی مسابقات، رومی‌فرد و علیزاده به تساوی رسیدند. حسن قدیری هم مغلوب نماینده تیمور شرقی شد.
در گروه b2 و b3 این مسابقات علیرضا قورچی بیگی حریف اندونزیایی را شکست داد. وی در بازی دوم خود مقابل نماینده قزاقستان به تساوی رسید. امید کریمی نماینده دیگر میزبان را مغلوب کرد. وی در دور بعد نماینده فیلیپین را شکست داد. مجید باقری هم در این گروه مغلوب حریف هندی شد. وی در دیدار بعدی خود مقابل نماینده سریلانکا به برتری رسید.
در بخش بانوان این رقابت ها و در گروه b1 ملیحه صفایی بر حریف میانماری غلبه کرد، زهرا محمدی‌راد ورزشکار دیگری از این کشور را از پیش رو برداشت و لیلا زارع برابر حریف اندونزیایی به تساوی رسید. در دور دوم، ملیحه صفایی مقابل محمدی‌راد به برتری رسید و لیلا زارع برابر شطرنجبازی از کشور میزبان شکست خورد.
در گروه b2 و3 رقابت‌ها عاطفه نقوی و فریبا زنده بر رقبای هندی برتری دست یافتند و فاطمه برقول نماینده مالزی را شکست داد. در دور بعدی، فاطمه برقول و فریبا زنده به تساوی رسیدند. عاطفه نقوی هم مقابل نماینده ویتنام به پیروزی رسید.

 تیراندازی باکمان
دور مقدماتی رقابت های تیراندازی باکمان بازی های پاراآسیایی امروز در سه بخش ریکرو، کامپوند و W1 برگزار شد که در بخش ریکرو مردان غلامرضا رحیمی و در بخش بانوان زهرا نعمتی در جایگاه نخست قرار گرفتند. پوریا جلالی نیز در رده هفتم قرار گرفت. در بخش کامپوند مردان هادی نوری و سینا منشازاده در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. در بخش بانوان نیز سمیرا شیرمحمدی دهم و سمیه عباس پور یازدهم شد. در بخش رقابت های W1 نیز مجید کاکوش در جایگاه نخست قرار گرفت و محمدرضا زندی دوم شد.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 10 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb