پرمدال‌ترین روز کاروان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ با کسب ۱۳ طلا، ۹ نقره و ۱۰ برنز چهارمین روز بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ با کسب ۱۳ طلا، ۹ نقره و ۱۰ برنز توسط ورزشکاران ایران به پایان رسید.

 | تاریخ ارسال: 1397/7/18 | 
پرمدال‌ترین روز کاروان ایران در بازی‌های پاراآسیایی 2018 با کسب 13 طلا، 9 نقره و 10 برنز
چهارمین روز از بازی‌‌های پاراآسیایی درحالی برگزار شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند و موفق به کسب 13 طلا، 9 نقره و 10 برنز شدند تا پرمدال‌ترین روز کاروان ایران در این بازی‌ها به ثبت برسد. کاروان جمهوری اسلامی ایران در پایان روز چهارم موفق به کسب 30 طلا، 23 نقره و 28 برنز شده است.
نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز چهارم به شرح زیر است:
جودو:
*وحید نوری، جودو کار نابینای وزن منهای 90 کیلوگرم در کمتر از  دو دقیقه حریف اماراتی خود را ضربه فنی کرد و به مرحله دوم مسابقات راه یافت. وی در دومین دیدار خود مقابل حریف ژاپنی به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی مسابقات شد. نوری در مرحله نیمه‌نهایی در کمتر از 30 ثانیه مقابل جودوکاری از مغولستان به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در دیدار پایانی مقابل حریف ازبکی به برتری رسید و به مدال طلا رسید.
* احسان موسی‌نژاد در وزن منهای 100 کیلوگرم برابر حریف مغولستانی خود قرار گرفت و در نهایت با امتیاز ایپون نماینده این کشور را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی حریف ازبکستانی خود را با امتیاز ایپون پشت سر گذاشت و به فینال مسابقات رسید. وی در دیدار نهایی مقابل جودوکار کره‌ای به پیروزی رسید و صاحب گردن‌آویز طلا شد.
*محمدرضا خیرالله‌زاده، جودوکار وزن +100کیلوگرم ایران که در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود در مرحله نیمه نهایی برابر لی از کره جنوبی  به پیروزی رسید و فینالیست شد. وی در دیدار نهایی مقابل نماینده ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

تیراندازی با کمان:
در فینال رقابت‌های ریکرو مسابقات تیراندازی با کمان زهرا نعمتی با نتیجه 6 بر 4 مغلوب وون از چین شد تا به مدال نقره رضایت بدهد.
*مجید کاکوش ملی‌پوش تیراندازی باکمان کشورمان در رقابت‌های w1 بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا برابر نماینده کره جنوبی به برتری رسید و عنوان سوم را کسب کرد و برنزی شد.
*محمدرضا زندی در فینال W1 تیراندای با کمان با برتری مقابل حریفان خود به نشان طلا دست یافت. وی در فینال رقابت های W1 تیراندازی باکمان بازی های پاراآسیایی برابر لی جی از کشور چین قرار گرفت و با نتیجه 130 بر 127 به پیروزی رسید و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

دوومیدانی:
*مهدی اولاد در فینال پرتاب دیسک کلاس F11  توانست با رکورد 42.37 به مدال طلای این رشته برسد. اولاد با ثبت این رکورد، رکورد آسیا و همچنین بازی‌های پاراآسیایی را نیز شکست و رکورد جدید را به نام خود ثبت کرد.آرین لطفی نیز با پرتابی معادل 34.14 به مدال برنز رسید. در این مسابقات  پرتاب کننده ای از کشور هند با پرتابی به میزان 35.89 به مدال نقره رسید.
*سیامک صالح فرج زاده در فینال رقابت‌های پرتاب وزنه مردان کلاس F34، با ثبت رکورد ١١ متر و ٤٤ سانتی متر به مدال نقره دست یافت. محسن کائید و مهدی کائیدی دیگر نمایندگان ایران در این ماده بودند که عناوین چهارم و پنجم را از آن خود کردند.
*علیرضا مختاری در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F53 با 8.73 ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. اسدلله عظیمی دیگر نماینده کشورمان در این ماده با 8.35 به مدال نقره دست یافت و پرتابگر سوری با 7.47 به مدال برنز رسید. عبدالرضا جوکار نیز با 5.08 از کسب مدال بازماند.
* 2 نماینده کشورمان در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس F56/57 به مصاف حریفانشان رفتند که در نهایت مدال طلا به هاشمیه متقیان از ایران رسید. متقیان با ثبت حد نصاب 21.17 ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. مهناز امینی دیگر نماینده کشورمان در این ماده با 24.37 از کسب مدال بازماند.
*نمایندگان کشورمان در ماده دوی 400 متر به مصاف حریفانشان رفتند و هاشم رستگاری در دوی 400 متر کلاسT37 با ثبت حد نصاب 53:54 موفق به کسب مدال نقره شد. قاسمی در همین ماده با زمان 56:60 برنز گرفت. فرهاد کهریزی نیز در دوی 400 متر کلاس T36 با ثبت حد نصاب 60:39 موفق به کسب مدال برنز شد.
*عارف بهاروند در ماده پرتاب وزنه کلاس F36 با ثبت حد نصاب 12.57 ضمن کسب مدال طلا موفق به شکستن رکورد بازی ها نیز شد. نمایندگان امارات با 12.40 و قزاقستان با 11.69 نقره و برنز گرفتند.
*هاجر صفرزاده نماینده کشورمان در ماده دوی 100 متر بانوان کلاس T12 به مصاف حریفانش رفت که با ثبت حد نصاب 13.68 موفق به کسب مدال برنز مسابقات شد.
* نمایندگان کشورمان در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F41 به مصاف حریفانش رفتند که موفق به کسب مدالی نشدند.صادق و علی بیت‌سیاح به رقابت با 7 ورزشکار دیگر پرداختند که در نهایت با ثبت حد نصاب 11.19 و 10.59 به عناوینی بهتر از پنجمی و هفتمی نرسیدند.
*احمد اجاقلو در دوی 100 متر کلاس T45/46/47 با زمان 11.08 ثانیه در رده سوم ایستاد و صاحب مدال برنز شد.
*مهناز امینی در ماده پرتاب نیزه بانوان کلاس F57 با ثبت رکورد 25.68 طلایی شد. عشرت کردستانی دیگر نماینده کشورمان با رکورد 19.52 به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید.
* شیلا حدادی در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس ادغامی F54/55 به مصاف حریفانش رفت که با ثبت رکورد 15.12 موفق به کسب مدال برنز شد. نمایندگان چین با 18.25 و 23.39 طلا و نقره این ماده را گرفتند.

تیراندازی:
*رقیه شجاعی در ماده تفنگ بادی درازکش R3 به امتیاز 624.6 دست یافت و نتوانست فینالیست شود. شجاعی در این رقابت‌ها هفدهم شد.
*معصومه خدابخشی و زهرا غلام‌زاده، نمایندگان کشورمان در ماده تفنگ بادی ایستاده R4  بودند که معصومه خدابخشی با کسب 629.4 امتیاز در بین 14 تیرانداز سوم و فینالیست شد، اما زهرا غلام‌زاده با 621.8 امتیاز ضمن ایستادن روی سکوی نهم از راهیابی به فینال بازماند. معصومه خدابخشی در فینال این مسابقات در رده هفتم قرار گرفت.

شطرنج:
*در رقابت‌های گروه b2 و b3 بانوان عاطفه نقوی با 5.5 امتیاز عنوان قهرمانی و مدال طلا را به دست آورد. فریبا زنده بودی با 5 امتیاز به مدال نقره رسید و فاطمه برقول نشان برنز را از آن خود کرد. درخشش خیره کننده شطرنجبازان بانوی کشورمان سبب شد تا مدال طلای تیمی رقابت‌های شطرنج استاندارد نیز برای ایران به ارمغان آید.
*در مسابقات گروه b2 و b3 آقایان امید کریمی شطرنجباز 17 ساله اصفهانی توانست با چهار برد و سه تساوی و 5.5 امتیاز از مجموع هفت دور، نشان ارزشمند طلا را به دست آورد. همچنین تیم شطرنج b2 و b3 آقایان با ترکیب امید کریمی، مجید باقری و علیرضا قورچی بیگی، توانستند صاحب گردن آویز نقره شوند.
*در مسابقات b1 بانوان، لیلا زارع‌زاده به مدال برنز رسید و در بخش تیمی شطرنجبازان بانوی نابینای ایران خانم ها ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی راد، به مدال نقره تیمی دست یافتند.
*در پایان مسابقات شطرنج نابینایان در گروه B1 آقایان و در بخش تیمی مدال برنز به ورزشکاران ایران رسید. در پایان دور هفتم این مسابقات شطرنج بازان ایران موفق شدند با ٨.٥ امتیاز کسب کنند.

بسکتبال با ویلچر:
* تیم بسکتبال با ویلچر مردان با برتری 87 بر 30 مقابل عراق به مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال بازی‌های پاراآسیایی 2018 رسید.
* تیم بسکتبال با ویلچر بانوان در مرحله نیمه نهایی به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 96 بر 27 شکست خورد تا راهی دیدار رده‌بندی شود. تیم کشورمان برای کسب مدال برنز باید مقابل تایلند قرار بگیرد.

والیبال نشسته:
* تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران با برتری 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 8، 25 بر 12 و 25 بر 19  مقابل عراق به فینال رسید. حریف ایران در فینال تیم چین است که این مسابقه ساعت 15 فردا برگزار می‌شود.
* تیم والیبال نشسته بانوان ایران با برتری 3 بر صفر و با امتیازات 25-17، 25-14، 25-10 مقابل ژاپن راهی فینال بازی‌های پاراآسیایی 2018جاکارتا شد. تیم ایران در دیدار نهایی به مصاف چین می‌رود.

وزنه‌برداری:
نادر مرادی ملی‌پوش دسته 80 کیلوگرم کشورمان امروز به روی تخته رفت و با حریفان خود به رقابت پرداخت. این ملی پوش کشورمان در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه 206 کیلوگرم شد. مرادی در حرکت دوم خود با وجود اینکه وزنه 217 کیلوگرمی را مهار کرده بود به دلیل خطا داوران این حرکت را قبول نکردند. ملی پوش کشورمان در حرکت سوم خود از مهار وزنه 225 کیلوگرم بازماند و با وزنه‌ای که در حرکت اول زده بود دوم شد و نقره گرفت.

شنا
*علی محمودخانی که در رشته شنا، ماده کرال پشت کلاس S8 در کنار رقبایی از مالزی، قزاقستان، چین، ژاپن، هند و تایلند به آب زده بود در نهایت با رکورد یک دقیقه و 22 ثانیه و 97 صدم ثانیه به مقام ششم رسید.
*شاهین ایزدیار که طی سه روز گذشته موفق شده بود 3 طلای ارزشمند برای ایران به دست بیاورد، امروز در اولین رقابت خود در ماده قورباغه 100 متر کلاس SB9 به همراه شناگرانی از ژاپن، قزاقستان و هند مسابقه اش را آغاز کرد. شاهین در این رقابت موفق شد با رکورد یک دقیقه و 14 ثانیه و 71 صدم ثانیه، بار دیگر قهرمان شود و طلایی شود.. فاصله او با نفر دوم، بیش از 9 ثانیه بود و با قدرت به قهرمانی رسید.
شاهین ایزدیار همچنین در 50 متر کرال آزاد کلاس S10 با رقبایی از ازبکستان، هند و تایلند رقابت کرد که در نهایت توانست با ثبت بهترین رکورد ممکن، قهرمانی دوباره را از آن خود کند و به مدال طلا برسد.
*محمدحسین کریمی جهان آبادی همراه با شناگرانی از کشورهای ازبکستان، قزاقستان و ویتنام مسابقه خود در ماده 100 متر قورباغه کلاس SB13 را آغاز کرد. در این رقابت نفس گیر، کریمی جهان آبادی موفق شد به رکورد یک دقیقه و 13 ثانیه و 33 صدم ثانیه برسد اما تنها 40 صدم ثانیه کم آورد و مدال برنز را از دست داد.
*سیدمهدی میردهقان در ماده 100 متر کلاس SB11 به همراه ورزشکارانی از تایلند، چین و ژاپن مسابقه خود را آغاز کرد اما در پایان، مقام پنجم را از آن خود کرد.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 928 بار   |   دفعات چاپ: 235 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb