معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان: مناسب سازی مدارس محل تحصیل افراد معلول به طور جدی پیگیری شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۳۱ | 
معاون امورعمرانی استانداری هرمزگان گفت: مناسب سازی مدارس محل تحصیل افراد دارای معلولیت توسط اداره کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان پیگیری و در حد توان اقدامات لازم صورت بگیرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از استانداری هرمزگان، رضا مدرس در نشست ستاد مناسب سازی استان هرمزگان، عنوان کرد: مناسب سازی فضای شهری و مدارس استان، از حقوق شهروندی معلولین است که باید طبق نیاز و اولویت بندی با جدیت پیگیری و عملیاتی شود.
وی افزود: باید مناسب سازی مدارس محل تحصیل افراد دارای معلولیت توسط اداره کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان پیگیری و در حد توان اقدامات لازم صورت گیرد.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان اضافه کرد: باید از تمامی ظرفیت های موجود استان به منظور مناسب سازی مدارس محل تحصیل افراد دارای معلولیت استفاده کرد و برای تحقق این مهم به دنبال ارائه راهکار و برنامه بود.
مدرس با اشاره به نیاز ۱۵۸ مدرسه در استان به مناسب سازی، گفت: باید با در نظر گرفتن نیاز و ضرورت مدارس آنها را اولویت بندی و برای آنها برنامه راهبردی ارائه کرد.
وی خاطرنشان کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان و نوسازی مدارس هرمزگان موظف هستند با توجه به اولویت بندی مدارس،  ۲۰ مدرسه که محل تحصیل افراد دارای معلولیت هستند را تا اول مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید مناسب سازی کنند.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان مناسب سازی از درب منزل تا خیابان اصلی محل سکونت معلولین را امری ضروری دانست و بیان داشت: ارائه چنین خدماتی به معلولین در راستای رعایت حقوق شهروندی آنهاست و به همین منظور ابتدا باید معلولین حرکتی که از منزل تا خیابان اصلی مشکل دارند بر اساس منطقه بندی شهرداری مشخص و اولویت بندی شود تا بتوان برنامه ای برای ارائه خدمات بیشتر به آنها تنظیم کرد.
وی به لزوم فرهنگ سازی در جهت رعایت حقوق معلولین اشاره و اظهار داشت: فرهنگ سازی و ارتقا آگاهی عمومی در جهت رعایت حقوق معلولین در خصوص مناسب سازی یک نیاز و ضرورت است که صدا و سیما می تواند نقش مهمی در این عرصه داشته باشد.
مدرس تاکید کرد: باید بتوان افراد توانمندی که معلولیت حرکتی دارند به جامعه معرفی کرد که در این زمینه نیز صدا و سیمای استان می تواند گام های موثر بردارد.


دفعات مشاهده: 1729 بار   |   دفعات چاپ: 99 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb