معاون بهزیستی کشور عنوان کرد: شناسایی یک میلیون و ۳۰۰ معلول در کشور

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۹ | 
همدان - معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: تعداد واقعی معلولان کشور بر اساس آمار ثبت شده در سامانه یک میلیون و ۳۰۰ نفر است.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین نحوی نژاد ظهر چهارشنبه در همایش علمی کاربردی مدیران حراست بهزیستی کشور تعداد واقعی معلولان براساس آمار ثبت شده در سامانه را یک میلیون و ۳۰۰ نفر اعلام  کرد.
وی افزود: اینها افرادی با معلولیت شدید هستند و خدمات توانبخشی مورد نیاز آنها است.
معاون توانبخشی بهزیستی کشور بابیان اینکه اخیراً رویکردی وارد حوزه توانبخشی کرده ام که در آن معلولیت را با فقر و نداری یکسان ندانیم، گفت: بعضی افراد معلول توان این را دارند که از خودشان مراقبت کنند و فقط نیاز است که ما به آنها آموزش دهیم بنابراین کمک های بهزیستی را باید خاص افراد معلولی قرار دهیم که نیازمند هستند.
وی خواستار رصد و شناسایی معلولینی که واجد دریافت شرایط استفاده از خدمات قانون جامع حمایت از معلولین در استان ها هستند شد و افزود: طبق آمار اخذ شده از ۵۰۰هزار نفر مستمری بگیر واحد توانبخشی ۶۵ هزار نفر از دهک های بالای جامعه هستند.
نحوی نژاد با بیان اینکه ۹۵ درصد خدمات در حوزه توانبخشی به بخش غیر دولتی واگذار شده است، افزود: در شرایطی که وزارت بهداشت ۳۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان برای ایجاد هر تخت بیمارستانی هزینه می کند سازمان بهزیستی بدون یک ریال هزینه ۱۱ هزار و ۵۰۰ تخت تخصصی ایجاد کرده است.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در حال حاضر معلولان (ذهنی زیر ۱۵ سال، جسمی حرکتی، ضایعه نخاعی، نابینا و کم‌بینا، ناشنوا و کم‌شنوا) از خدمات مراکز روزانه آموزشی توانبخشی پزشکی، آموزشی و توانبخشی اجتماعی ارائه شده توسط تیم تخصصی فیزیوتراپیست، کاردرمانگر، گفتاردرمانگر، مربی آموزشی و هنری، روانشناس و پزشک بهره‌مند هستند.


دفعات مشاهده: 2423 بار   |   دفعات چاپ: 115 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb