جشنواره تئاتر معلولان استان بوشهر گشایش یافت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ | 

جشنواره تئاتر معلولان استان بوشهر گشایش یافت


دبیرچهاردهمین جشنواره تئاتر معلولان استان بوشهر : امسال 38 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این شمار 13 اثر برای حضور درجشنواره استانی تئاتر معلولان انتخاب و یک گروه نیز از استان کرمانشاه به عنوان میهمان در این جشنواره حضور دارد.


وی اضافه کرد: از نمایش های انتخاب شده 9 تئاتر صحنه ای، 2 تئاتر خیابانی و 2 نمایش از مراکز توانبخشی استان بوشهر است.


فیاض بخش گفت: با توجه به قابلیت جامعه معلولان استان بوشهر در هنر تئاتر برای حضور هرچه بهتر در این عرصه حمایت و تشویق مسئولان ضروری است.


معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان بوشهر گفت: با توجه به اهمیت هنر درمانی با گرایش های مختلف شناسایی استعدادها و اثبات اینکه معلولیت محدودیت نیست از جمله هدف های برگزاری چهاردهمین جشنواره تئاتر معلولان است.


نسرین غلام زاده اضافه کرد: با توجه به اهمیت هنر درمانی در توانمند سازی معلولان تقویت حس استقلال، خوداتکایی، حضور در جامعه و خودباوری از جمله عواملی است که تلاش می شود هر سال جشنواره تئاتر معلولان در استان بوشهر با قوت برگزار شود.


وی بیان کرد: موضوع نمایش های بخش صحنه ای با اولویت مسائل توانبخشی و توانمند سازی معلولان و موضوع نمایش های بخش خیابانی نیز درباره مشکلات و مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی از جمله اشتغال و معیشت، فرهنگ، حقوق شهروندی و مشارکت های اجتماعی آنان برای بهبود جامعه است.


غلام زاده با بیان اینکه امسال کارهای چهاردهمین جشنواره تئاتر معلولان در استان بوشهر توسط خود معلولان انجام می شود ادامه داد: تلاش می شود سال آینده امتیاز برگزاری جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان به استان بوشهر سپرده شود.


وی گفت: در زمان حاضر از 20 هزارنفر معلول شناسایی شده در استان بوشهر بیش از 400 نفر در کارهای هنری مشغول به فعالیت هستند که باید از این ظرفیت بهره لازم را برد.
دفعات مشاهده: 461 بار   |   دفعات چاپ: 74 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb