ثبت اطلاعات یک میلیون معلول در سامانه بهزیستی/ شناسایی 118 معلول ناشی از زلزله کرمانشاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۸ | 

ثبت اطلاعات یک میلیون معلول در سامانه بهزیستی/ شناسایی 118 معلول ناشی از زلزله کرمانشاه


رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ارتقای خدمات درمانی این سازمان برای افراد تحت پوشش،‌ گفت: در حال حاضر اطلاعات بیش از یک میلیون نفر با معلولیت‌های مختلف در سامانه سازمان بهزیستی کشور ثبت شده است.

 

دکتر محسن بندپی ، با بیان این که خوشبختانه در آستانه برگزاری هفته جهانی معلولین مراحل جمع بندی لایحه پیشنهادی دولت در مورد حقوق افراد دارای معلولیت به اتمام رسیده و به صحن مجلس تقدیم شده است، ‌اظهار کرد: در نظر داریم هرچه زودتر قبل از تعیین و بستن بودجه سال 97 عملیاتی و اجرایی شود.

 

وی افزود: ‌در حاضر اطلاعات بیش از یک میلیون نفر افراد با معلولیت‌های مختلف در سامانه اطلاعات سازمان بهزیستی کشور ثبت شده است،‌ افزود: طبق اطلاعات به دست آمده پیش بینی می‌شود که حدود 150 هزار معلول شدید و نیمه شدید در کشور وجود دارد که هنوز اطلاعات آنها در سامانه اطلاعاتی سازمان بهزیستی  کشور ثبت نشده است.

 

رییس سازمان بهزیستی کشور وجود محدودیت برقراری مستمری معلولان شدید و نیمه شدید را مهمترین مشکل عدم ثبت اطلاعات آنها در سامانه بهزیستی دانست و بیان کرد: در حال تلاش برای تعیین و تکلیف مستمری معلولان هستیم.

 

بندپی در ادامه با اشاره به حادثه ناگوار زلزله کرمانشاه،‌ گفت: در حادثه اخیر زلزله کرمانشاه 118 معلول ناشی از زلزله شناسایی شدند.

 

این مقام مسئول با بیان این‌که در ادامه بررسی مشکلات پیش آمده در زلزله کرمانشاه 18 نفر ضایعه نخاعی شناسایی شدند،‌ خاطرنشان کرد:‌ ارتقای خدمات توانبخشی و ایجاد زمینه حضور معلولان در عرصه‌های مختلف جامعه از جمله اولویت‌های اجرایی سازمان بهزیسیتی کشور در قبال معلولان است.
دفعات مشاهده: 190 بار   |   دفعات چاپ: 34 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرکد امنیتی را در کادر بنویسید    

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2015 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb