حضور ۳۵ هزار نفر در روز جشن ملی پارالمپیک

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۱ | 

حضور ۳۵ هزار نفر در روز جشن ملی پارالمپیک


دبیر ستاد برگزاری هفته پارالمپیک با اشاره به برنامه های این هفته گفت: جشن روز ملی پارالمپیک با حضور ۳۵ هزار نفر در سراسر کشور برگزار می شود.


 

 

حسین شهریاری در خصوص اقدامات انجام شده برای گرامیداشت هفته پارالمپیک گفت: برای برگزاری هر چه بهتر برنامه های این هفته و نیز جشن روز پارالمپیک، دو ستاد اجرایی و اصلی در نظر گرفته شده​ است. ستاد اصلی متشکل از ۲۷ سازمان، نهاد  و وزارت خانه هایی است که در برگزاری این برنامه همکاری می کنند و ستاد اجرایی نیز متشکل از کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون های نابینایان و کم بینایان و جانبازان و معلولین است و در مجموع ۳۶ نفر در دو ستاد حضور دارند.

 

وی خاطر نشان کرد: تا کنون ستاد اصلی چهار جلسه هماهنگی را برگزار کرده و تمامی انتظارات و برنامه ها به سازمان ها و نهادهای ذیربط اعلام شده است. در ستاد اجرایی نیز پنج جلسه برگزار شده که طی آن در خصوص محل برگزاری مراسم روز پارالمپیک  و نیز سهمیه های در نظر گرفته شده برای استان ها تصمیماتی اتخاذ و مقرر شد بر اساس ظرفیت ها و امکانات موجود در سراسر کشور، ۳۵ هزار نفر در مراسم روز ملی پارالمپیک شرکت کنند که سهم استان تهران از این تعداد ۳ هزار نفر است.

 

دبیر ستاد بزرگداشت هفته پارالمپیک افزود: مراسم بزرگداشت هفته پارالمپیک امسال با دو تغییر عمده مواجه است و بحث آموزش و ورزش همگانی نیز به آن افزوده شده، در این خصوص می توان به پیش بینی کارگاههای آموزشی در طول هفته پارالمپیک اشاره کرد که در مراکز توانبخشی  ونگهداری جانبازان و معلولین و نیز مدارس استثنایی برپا می شود تا مخاطبین از نزدیک با اهداف جنبش پارالمپیک و نیز رشته های ورزشی موجود در شهرهای محل سکونت خود آشنا و برای فعالیت در این رشته ها ترغیب شوند.

 

وی گفت: در مراسم روز ۲۶ مهر که مصادف با جشن روز پارالمپیک نیز هست، پیش  از آغاز مراسم، شرکت کنندگان در ایستگاههایی که بیرون از سالن در نظر گرفته شده با رشته ها و تجهیزات مختلف ورزشی آشنا می شوند و در هنگام مراسم نیزحرکات ورزش همگانی در نظر گرفته شده که به صورت هماهنگ انجام می شود.

 

شهریاری تصریح کرد: مراسم جشن روز ملی پارالمپیک که ۲۶ مهر ماه در سالن مجموعه ورزشی میلاد نور برپا خواهد بود، به صورت یک جنگ تفریحی، ورزشی برگزار می شود و با توجه به قرار داشتن در ایام سوگواری ماه محرم، برنامه ها با در نظر گرفتن شئونات این ماه عزیز برگزار خواهد شد و در مجموع شرکت کنندگان از ساعت ۸ تا ۱۰ در کارگاههای آموزشی و از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰ در برنامه جشن روز پارالمپیک حضور پیدا می کنند.

 

دبیر ستاد برگزاری هفته پارالمپیک در پایان افزود: در شعار هفته پارالمپیک امسال نیز دو محور اصلی آموزش و ورزش همگانی نیز افزوده شده اند و شعار دهمین دوره مراسم روز پارالمپیک " ورزش همگانی، آموزش، توانمندی، امید و شادابی در مسیر پارالمپیک" تعیین شده است.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1404 بار   |   دفعات چاپ: 234 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb