سنگنورد معلول ایرانی قله «سه قلو» آلپ ایتالیا را فتح کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۱۹ | 

سنگنورد معلول ایرانی قله «سه قلو» آلپ ایتالیا را فتح کرد 
پورقاسم در مدت پنج روز دیواره های برج سه قلو در منطقه 'دولومیتی' در شمال ایتالیا را با طول صعود 550 متر و همچنین دیواره معروف 'مارمولادا' با طول صعود 950 متر را طی کرده و موفق شد رکورد جدیدی را در بخش دیواره نوردی معلولان جهان ثبت کند.
 
AWT IMAGE


پورقاسم اولین سنگ نورد با معلولیت جسمی است که به دیواره 'علم کوه' در ایران صعود کرده است. وی پس از ماه ها تمرینات فشرده در ایران، طرح صعود خود را با شعار 'تلاش و امید به زندگی' در ایتالیا آغاز کرد.


صعود این سنگ نورد معلول ایرانی به دیواره های آلپ ایتالیا برخی رسانه های محلی و همچنین در تلویزیون اتریش که از او به عنوان تنها معلول جهان یاد کرد که توانست به دیواره های معروف و بلند آلپ ایتالیا صعود کند، بازتاب داشت.


در گزارش تلویزیون اتریش آمده است: محسن پورقاسم صخره نورد 50 ساله ایرانی که تنها یک دست سالم دارد، تنها معلول در جهان بشمار می آید که به دیواره های بلند دولومیتی در ایتالیا صعود کرده است. او در دوران کودکی در حادثه ای 4 انگشت یک دست خود را از دست داد و تنها انگشت شصت دستش باقی مانده است با این حال او هرگز تسلیم شرایط نشد و سرشار از امید و نیرو برای رسیدن به هدفش است.


پورقاسم اظهار داشت: من به هیچ وجه احساس معلولیت نمی کنم، این تنها یک محدودیت است. من معتقدم همه افراد مانند من توانایی انجام هر کاری دارند، تنها باید اعتماد به نفس داشته باشند و تلاش کنند و تسلیم نشوند و به زندگی امید داشته باشند و این پیام من در این صعود به همه مردم جهان است.


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 560 بار   |   دفعات چاپ: 74 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb