رییس کمیته‌ پزشکی IPC: پارالمپیکی‌ها ورزشکاران خارق العاده ای هستند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۹ | 

رییس کمیته‌ پزشکی IPC: پارالمپیکی‌ها ورزشکاران خارق العاده ای هستند

پیتر دویلت  در نشست تخصصی "در مسیر توکیو" با قدردانی از برپایی این سمینار به میزبانی کمیته‌ ملی پارالمپیک ایران درباره ساختار IPC، گفت‌: هدف کمیته‌ ملی پارالمپیک حضور ورزشکاران در عرصه های مختلف بین‌المللی ورزش و دادن شجاعت به ورزشکاران است.

وی افزود: در ساختار IPC ورزشکاران هسته مرکزی برنامه‌های این کمیته‌ هستند و در واقع زندگی ورزشکاران شبیه به سفری می ماند که مرتب از یک نقطه ابتدایی شروع و  تا سطح حرفه‌ای ادامه‌ پیدا می‌کند.

وی از دیگر اهداف این کمیته‌ کمک به ورزشکاران معلول عنوان کرد و افزود: تمام تلاش ما بر این است تا با شناسایی ورزشکاران بتوانیم از طریق کلاس بندی پزشکی به آنها به قبولانیم که با توجه به توانمندی که دارند برای چه رشته‌های ورزشی مناسب هستند تا بتوانند در صحنه های بین‌المللی عملکرد موفقی داشته باشند.

دویلت همچنین به نقش مربیان جهت هدایت ورزشکاران معلول به سمت عرصه های قهرمانی اشاره کرد و یادآور شد: نقش مربی به مانند کوچی می ماند که از یک نقطه به نقطه دیگر هدفگذاری می‌کند و با کار حمایتی از ورزشکاران سعی می‌کنند تا ورزشکاران را به اوج قهرمانی برسانند.

وی ادامه‌ داد: کمیته‌ ‌ ‌ملی پارالمپیک به لحاظ پشتیانی و مالی در این ساختار نقش حمایتی را ایفا کند که یکی از مهم‌ترین آن تعلیم به ورزشکاران معلول است.

رییس کمیته‌ پزشکی کمیته‌ بین‌المللی پارالمپیک در ادامه‌ خاطر نشان کرد: در کنار ورزشکاران باید متخصصانی شامل پزشک، فیزیوتراپی، رواشناس و ... حضور داشته باشند تا این کار در یک ارتباط نزدیک و تنگاتنگ بتواند ورزشکار را در هدفی که انتخاب  کرده است کمک کند تا بتواند پله های ترقی را هر چه‌ سریع‌تر طی کند.

وی در پایان به ضعف دانش متخصصان اشاره کرد و گفت‌: برای بر طرف کردن این ضعف کمیته‌ بین‌المللی پارالمپیک سعی دارد اولویت‌های پژوهشی را در چهار مورد در دستور کار خود قرار دهد که اولین اولویت کلاس بندی و سپس عملکرد و سلامت ورزشکاران، آموزش ورزشکار و مربی و در نهایت عوامل اجتماعی، اقتصادی است و که با توجه به این اولویت‌ها سعی می‌کنیم اگر ضعفی در رابطه با دانش متخصصان ورزش جانبازان و معلولان وجود دارد بر طرف کنیم.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 643 بار   |   دفعات چاپ: 93 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb