لزوم صدور پلاک ویژه برای خودروهای ناشنوایان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ | 

لزوم صدور پلاک ویژه برای خودروهای ناشنوایان

AWT IMAGE

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی از نیروی انتظامی درخواست کرد برای ناشنوایان نیز پلاک ویژه خودرو صادر کند.

مسعود فیروزی با بیان اینکه صدور گواهینامه برای معلولان طبق قوانین صورت می‌گیرد، عنوان کرد: در گواهینامه این افراد شرایط خاص آنان ذکر شده و بعضی از افراد تنها اجازه دارند با خودروهای اتومات رانندگی کنند

وی در خصوص مشکلات معلولان در این زمینه، اظهار کرد: در بعضی از شهرستان‌ها به دلیل نبود خودروی مناسب برای معلولان آنان مجبور می‌شوند برای دریافت گواهینامه و گذراندن ‌آزمون‌های عملی به مشهد مراجعه کنند.

فیروزی با اشاره به صدور پلاک ویژه برای معلولان جسمی، حرکتی و جانبازان، تصریح کرد: در حال حاضر تنها برای این افراد پلاک مخصوص داده می‌شود، اما متاسفانه معلولان مانند ناشنوایان از این امکان محروم‌ هستند.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی یادآور شد: با توجه به وضعیت خاص ناشنوایان لزوم صدور پلاک ویژه برای آنان احساس می‌شود زیرا این افراد حتی نمی‌توانند از تلفن همراه استفاده کنند همچنین می‌توانیم برای معلولان حسی مانند نابینایان که امکان رانندگی ندارند خودروهایی را با شرایط خاص به وابستگان درجه یک آنان واگذار کنیم تا رفت و آمد این افراد آسان‌تر شود.

وی با اعلام اینکه کمتر شدن زمان صدور پلاک ویژه و گسترش محل‌های پارک معلولان از خواسته‌های این افراد است، گفت: در حال حاضر خودروهایی که در محل ویژه معلولان پارک می‌کنند تنها جریمه می‌شوند که متاسفانه این موضوع بازدارنده نیست و باید این خودروها به پارکینگ انتقال داده شوند.

فیروزی با تاکید بر همکاری خوب نیروی انتظامی با اداره‌کل بهزیستی استان، عنوان کرد: خوشبختانه این سازمان بیشترین همکاری را با بهزیستی برای رفع مشکلات معلولان دارد.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی با بیان اینکه معلولان نیز مانند سایر افراد از حقوق اجتماعی برخوردار هستند، اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر طرحی آغاز شده است که در این طرح خودروهای داخلی با تخفیف ویژه به معلولان واگذار می‌شوند.

دفعات مشاهده: 902 بار   |   دفعات چاپ: 146 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرکد امنیتی را در کادر بنویسید    

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb