رژه با پرچم روسیه محروم شده در پارالمپیک

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۶/۱۸ | 

رژه با پرچم روسیه محروم شده در پارالمپیک

AWT IMAGE

 با وجود محرومیت کامل روسیه از حضور در رقابت های پارالمپیک ریو 2016، پرچم این کشور در آئین گشایش رسمی بازی ها از سوی یک ورزشکار بلاروسی حاضر در مراسم رژه به نمایش در آمد.

به گزارش ایرنا، یک عضو کاروان ورزشی بلاروس روز پنجشنبه به نشانه همبستگی با ورزشکاران محروم شده روسی در چارچوب پرونده اتهام استفاده گسترده از داروهای نیروزا در ورزش روسیه، پرچم این کشور را در مراسم رژه آغاز رقابت ها حمل کرد.
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه در این باره اعلام کرد: کمیته بین المللی پارالمپیک تاکید کرده که تحقیقات لازم را در باره این اقدام نامعمول انجام خواهد داد.
در بیانیه این کمیته آمده است: اقدام ورزشکار حمل کننده پرچم روسیه نوعی اعتراض سیاسی و خلاف معیارهای رقابت های ورزشی به شمار می رود.
پس از اقدام ورزشکار بلاروسی در برابر تماشاگران و مقام های هیات های مختلف حاضر در مراسم ورزشگاه ماراکانا، ماموران پرچم روسیه را گرفتند.
در پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ریو 4350 ورزشکار از کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران در 22 رشته رقابت می کنند.
روسیه افزون بر محرومیت کامل پارالمپیکی اعلام شده با اتهام استفاده گسترده از داورهای نیروزا در این کشور، در المپیک ریو 2016 نیز که سه هفته پیش پایان یافت، بیش از 100 ورزشکار محروم شده دوپینگی داشت که از جمله شامل تیم های مدال آور دو و میدانی زنان و مردان و وزنه برداری نیز می شد.




CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2560 بار   |   دفعات چاپ: 527 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb