ربیعی: سفره‌های تهی را هدف گرفتیم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۵/۳ | 


تامین 32 هزار مسکن ویژه معلولان

ربیعی: سفره‌های تهی را هدف گرفتیم


وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم گسترش خیر جمعی در جامعه از تامین 32 هزار مسکن ویژه معلولان خبر داد.

 دکتر علی ربیعی در همایش ملی سازمان‌های مردم نهاد حوزه سلامت که با حضور رییس جمهور و جمعی از وزرای دولت در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، با اشاره به نقش خیر جمعی و مشارکت‌های اجتماعی در جوامع گفت: هیچ جامعه‌ای با ثروت به خوشبختی نرسیده است. توسعه نیز به معنی ثروت نیست. توسعه به مثابه توزیع عادلانه ثروت هم نمی‌تواند معنای زندگی بهتر را داشته باشد.

وی دراین باره ادامه داد: توسعه به مثابه جامعه‌ای با نشاط، همدلی و مردمی است که در آن جامعه آسوده باشند. در این جامعه همدلی، همزبانی و خیر جمعی موج می‌زند.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در کنار همه برنامه‌های اقتصادی و سیاسی دولت، رفاه نیز به منزله یک برنامه و استراتژی مهم و همچنین زندگی ایمن و خارج از تهدید مدنظر است، ادامه داد: رشد خیر جمعی و اعتماد به یکدیگر داروی بی‌بدیل ایران امروز است. دولت تدبیر و امید سیاست رفاهی را به عنوان سیاستی صدقه‌ای و عادی نمی‌داند، بلکه رفاه حق مردم است و دولت نیز این امر را به عنوان ارزشی اخلاقی دنبال کرده است.

ربیعی افزود: ابعاد مختلف سیاست رفاهی شامل سلامت جسم، روان، سلامت خانواده، ایمن شدن از بیم، خوف و تهدیدهای انسانی و جامعه‌ای مهربان و نوع‌دوست که خیر جمعی در آن موج زند، مدنظر است. وزارت رفاه نیز تلاش‌های خود در این جهت را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم تاکنون 10 میلیون و 500 هزار نفر از حاشیه‌نشینان را مورد حمایت غذایی قرار داده‌ایم، گفت: سفره‌های تهی را هدف‌گیری کرده‌ایم. همچنین یک وعده غذای گرم در مهد روستاها و بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل از دیگر اقداماتی است که انجام شده است. همچنین در جهت مسکن اجتماعی و حمایتی نیز برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و منتظر گشایشی از محل هدفمندی هستیم. تاکنون 32 هزار مسکن برای معلولان نیز تامین شده که این موضوع ادامه خواهد یافت. بنابراین اگر می‌خواهیم جامعه ما جامعه‌ای باشد که همه در آن احساس خوشبختی کنند و خوشبختی را برای نسل‌های آینده ارمغان آوریم، باید خیرجمعی را گسترش دهیم.

وزیر رفاه در پایان صحبت‌هایش گفت: دولت تدبیر و امید زمینه‌های مشارکت مردم در امور مختلف را بیش از پیش فراهم کرده است. ما نیز در وزارت رفاه برنامه‌های مهمی را به احترام شرکای اجتماعی‌مان دنبال می‌کنیم.


منبع:ایسنادفعات مشاهده: 840 بار   |   دفعات چاپ: 275 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb