هفته بهزیستی با شعار« تنها، همه با هم می توانیم»

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۴/۲۱ | 

هفته بهزیستی با شعار« تنها، همه با هم می توانیم»

 مرکز اوتیسم بهزیستی زنجان افتتاح می شود

 مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: همزمان با هفته بهزیستی از(۲۰ تا ۲۶ تیر) با شعار «تنها، همه با هم می توانیم» مرکز اوتیسم بهزیستی شهرستان زنجان افتتاح می شود.

 زنجان، محمد محمدی قیداری، مدیرکل بهزیستی استان زنجان امروز(21 تیر) در جمع خبرنگاران به برنامه های هفته بهزیستی از(20 تا 26 تیر) با شعار «تنها، همه با هم می توانیم» اشاره و اظهار کرد: در همین راستا برنامه های متعددی دراستان اجرا می شود

وی با اشاره به شعار توانمندسازی فراگیر و پایدار به عنوان شعار اولین روز از این هفته ادامه داد: در اولین روز از این هفته نشست هم اندیشی نماینده مردم  زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در بهزیستی برای بررسی مشکلات و چالش های جامعه هدف بهزیستی برگزار شد.

این مقام مسئول به شعار ترویج فرهنگ مشارکت های مردمی به عنوان شعار دومین روز از این هفته اشاره کرد و افزود: در همین راستا نشست خبری با خبرنگاران و مطبوعات استان در دستور کار قرار گرفت چرا که رسانه ها نقش مهمی در فرهنگ سازی برای تغییر نگاه مردم نسبت به جامعه معلولان به جهت توانمندی های این قشر دارند.

محمدی قیدار با اشاره به برنامه های روز سوم این هفته با شعار تدبیر و تامین آینده فرزندان ادامه داد: ساختمان واحد پیشگیری بهزیستی شهرستان ابهر در این روز افتتاح می شود.

به گفته مدیرکل بهزیستی استان زنجان در چهارمین روز از این هفته با عنوان گسترش توانمندی مبتنی بر خانواده اولین مرکز اوتیسم بهزیستی شهرستان زنجان افتتاح می شود.

این مقام مسئول به دیدار مدیرکل با کارکنان بهزیستی استان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: کارکنان ای نهاد با امام جمعه زنجان نیز دیدار خواهند کرد و با حضور در مزار شهدا ضمن تجدید پیمان با آرمان های شهدا مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا برگزار می شود.

محمدی قیداری به حضور کارکنان بهزیستی استان زنجان در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه نیز اشاره کرد و افزود: در این هفته خدمات مشاوره به خانواده ها به صورت رایگان ارائه می شود.

به گفته این مقام مسئول شرکت معلولین استان زنجان در نمایشگاه مهارت، برپایی تور خبری برای خبرنگاران خبرگزاری ها و مطبوعات استان و توزیع سبد کالا به مددجویان استان زنجان از دیگر برنامه های این هفته است.

وی در ادامه به عملکرد بهزیستی استان زنجان اشاره کرد و افزود: در راستای ارائه خدمات بهتر به مددجویان اداره این امور به بخش خصوصی واگذار شده است و بهزیستی بر این مراکز نظارت می کند.

محمدی قیدار پرسنل بهزیستی استان زنجان 422 نفر اعلام کرد و افزود: امسال 60 نفر از محل آزمون های سال 90 و 91 به بهزیستی استان جذب شد.

این مقام مسئول با اشاره به سهم 3 درصدی ارگان ها در جذب و استخدام معلولان گفت: 25 درصد کارکنان بهزیستی استان زنجان را معلولان تشکیل می دهند که سهم 6 درصد را در این زمینه برآورده کرده است.

مدیرکل بهزیستی یاستان زنجان به مشاوره غیرحضوری دولتی به یک هزار و 456 نفر و مشاوره غیرحضوری غیردولتی به 10 هزار و 931 نفر اشاره کرد و افزود: شماره تلفن 1480 برای مشاوره خانواده به 9 هزار و 50 نفر مشاوره ارائه داده است.

وی به خدمات پیشگیری بهزیستی اشاره کرد و افزود: امسال غربالگری شنوایی و بینایی به صورت 100 درصد پوشش داده می شود.

محمدی قیداری به ویزیت 208 معلول در منزل اشاره کرد و ادامه داد: 12 هزار معلول نیز در روستاهای استان شناسایی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان به تحویل 202 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: 382 نفر مددجوی بهزیستی نیز در سامانه اشتغال ثبت نام شدند.

وی تعداد زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی استان زنجان را 2 هزار و 321 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد یک هزار و 79 نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

به گفته این مقام مسئول در استان زنجان 164 مهد کودک وجود دارد که هفت هزار و 297 کودک در آن مشغول آموزش هستند.

محمدی قیداری تعداد خانوارهای مستمری بگیر از بهزیستی استان زنجان را هفت هزار خانوار اعلام کرد و افزود: از این تعداد 4 هزار ئ 183 نفر معلول هستند.


منبع:شبستاندفعات مشاهده: 1126 بار   |   دفعات چاپ: 256 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb