مسئولان به زیرساخت‌های ورزش نابینایان توجه کنند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۳/۱۳ | 

رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و کم‌بینایان:
مسئولان به زیرساخت‌های ورزش نابینایان توجه کنند


رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و کم‌بینایان با بیان اینکه مسوولان باید از قشر خاص جامعه که دارای معلولیت‌های جسمی هستند، حمایت کنند، گفت: معلولیت یک مشکل شخصی نیست، بلکه دغدغه یک جامعه است.

 محمدرضا مظلومی در مجمع سالیانه هیأت ورزش نابینایان و کم‌بینایان استان زنجان، با بیان اینکه اهتمام به زیرساخت‌های ورزش نابینایان و کم‌بینایان باید یکی از توجهات جدی استان‌ها و مسوولان استانی باشد، افزود: ما معتقدیم استان‌ها باید در بحث زیرساخت‌ها تلاش بیشتری داشته باشند و از طرفی در مسابقات کشوری نیز پرتعداد حضور یابند، این در حالی است که فدراسیون نیز در تامین هزینه مسابقات مشکلی ندارد.

وی با اشاره به اینکه قشر معلول جامعه جزو افرادی خاص هستند و با توجه به مشکلات خاصی که دارند توجه و اعتبار خاصی را نیز می‌طلبند، تصریح کرد: کار در حوزه ورزش نابینایان هیچ منفعت اقتصادی ندارد، بلکه این کار خدمتی است که نیاز به عشق دارد و نیت کسانی که در این راه کار می‌کنند دستگیری و کمک است، ولی ترحم را به هیچ وجه در کارهایمان راه نمی‌دهیم.

مظلومی با بیان اینکه فدراسیون دنبال احیا کردن مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی کشور دونفره نابینایان و کم‌بینایان است، اظهار کرد: ورزشکاران فعال در این رشته ورزشی توقع و انتظار یاری و حمایت بهتر و بیشتری را از مسوولان دارند تا بتوانند با انگیزه و دلگرمی مضاعفی در میادین برون‌مرزی حاضر شوند و برای کشور افتخار کسب کنند.

رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و کم‌بینایان با یادآوری اینکه این فدراسیون رشته‌هایی از قبیل دو و میدانی، گلبال، فوتبال، شنا، شطرنج و دوچرخه‌سواری را تحت پوشش خود دارد، خاطرنشان کرد: اهتمام به زیرساخت‌های این رشته‌ها در استان‌ها می‌تواند استعدادهای زیادی را به ورزش کشور در حوزه نابینایان و کم‌بینایان معرفی کند که امیدواریم این مهم به تحقق برسد.

سید ارسلان حسینی، مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با تأکید بر اینکه خدمات ارائه شده به هیأت ورزش نابینایان و کم‌بینایان استان زنجان باید متناسب با رشته‌هایی که این هیأت در آن فعالیت می‌کند باشد، اظهار کرد: اگر بخواهیم موفقیت‌های ورزشکاران نابینا و کم‌بینای استان تداوم داشته باشد، باید حمایت‌های مادی و معنوی را از این قشر جامعه به عمل آوریم.

منبع: ایسنادفعات مشاهده: 2037 بار   |   دفعات چاپ: 631 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb