فقط 15 درصد معلولان روستاها، تحت پوشش طرح توانبخشی هستند

فقط 15 درصد معلولان روستاها، تحت پوشش طرح توانبخشی هستند

مدیر کل توان بخشی مبتنی برجامعه سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد؛ از طریق توان بخشی مبتنی بر جامعه، 15 درصد معلولان روستاها از خدمات توان بخشی برخوردار شده اند.
علیرضا احمدیه با بیان این مطلب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: با گسترش توان بخشی مبتنی بر جامعه، هم اکنون فقط 15 درصد از معلولان روستاها، تحت پوشش توان بخشی هستند.
مدیر کل توانبخشی سازمان بهزیستی افزود: فقط برای بعضی از خدمات تخصصی توان بخشی لازم است فرد معلول به فیزیوتراپ مراجعه کند در حالی که اگر خانواده ها آموزش های لازم را ببینند، می توانند این خدمات را به فرد معلول و در منزل ارائه دهند.
وی با اشاره به اینکه 33 درصد جمعیت کشور را روستاییان تشکیل می دهند و 9/1 درصد از این جمعیت روستایی معلول هستند تصریح کرد: در حالی که تعداد معلولان در روستاهای کشور 450 هزار نفر برآورد می شد تا کنون 70 هزار نفر تحت پوشش طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه قرار گرفته اند.
احمدیه یادآور شد: طرح توان بخشی مبتنی بر جامعه با همکاری جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، سیستم دهیاری ها، شهرداری ها و مردم به نحوه مؤثری قابل اجرا است.
مدیر کل توانبخشی مبتنی بر جامعه در ادامه از تشکیل شورای توان بخشی مبتنی بر جامعه در روستا در سال آینده خبر داد و تأکید کرد: این شورا از اجرای مراحل توان بخشی مبتنی بر جامعه در روستاها حمایت کرده است و اقداماتی به منظور تغییر نگرش روستاییان نسبت به معلولان انجام خواهد داد.

باشگاه خبرنگاران جوان



دفعات مشاهده: 3167 بار   |   دفعات چاپ: 1338 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 265 بار   |   0 نظر



CAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb