خبرنامه الکترونیکی علمی، آموزشی آسیب نخاعی شماره چهار

 | تاریخ ارسال: 1393/5/25 | 

AWT IMAGE

خبرنامه الکترونیکی علمی، آموزشی آسیب نخاعی شماره چهار

با همکاری : پایگاه اینترنتی معلولان ایران (شمعدانی)  ـ  مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد 

 


سخنی با خوانندگان : هدف از انتشار خبرنامه الکترونیکی علمی، آموزشی آسیب نخاعی ایجاد فرصتی برای اطلاع رسانی فعالیت های  علمی و آموزشی در حوزه آسیب نخاعی است به گونه ای که علاقمندان بتوانند از اقدامات ارزشمند علمی مطلع شوند. این خبرنامه با یاری و مشارکت مراکز تحقیقاتی، سازمان های دولتی و غیردولتی فعال در حوزه آسیب نخاعی کشور منتشر خواهد شد. لازم به ذکر است که طراحی این خبرنامه به گونه ای است که علاقمندان بتوانند در کمتر از پنج دقیقه محتوای این خبرنامه را مطالعه نمایند. ضمنا تلاش خواهد شد که همزمان با ارسال این خبرنامه به پست الکترونیک مشترکان، پیامک انتشار خبرنامه نیز ارسال شود.


خبرشماره ( 17 ) :
مقالات پنجمین کنفرانس اینترنتی آسیب نخاعی با عنوان توانبخشی در آسیب نخاعی در سی تیرماه در سایت مرکز ضایعات نخاعی (www.isaarsci.ir) منتشر شد.

همچنین این مقالات در سایت انجمن معلولان ضایعات نخاعی استان تهران نیز منتشر خواهد شد. هر ساله یک کنفرانس اینترنتی در سایت مرکز ضایعات نخاعی با مشارکت دیگر سازمان های دولتی و غیردولتی برگزار می شود که نتایج آن به صورت مقالات علمی در تاریخ مشخصی در سایت مرکز ضایعات نخاعی و سایت انجمن معلولان ضایعات نخاعی استان تهران (www.scia.ir) منتشر می شود.

قابل ذکر است که اولین کنفرانس اینترنتی توسط مرکز ضایعات نخاعی و انجمن معلولان ضایعات نخاعی استان تهران برگزار شد و هر ساله به تعداد مشارکت کنندگان اضافه شده است. به زودی موضوعات ششمین کنفرانس اینترنتی آسیب نخاعی در آینده نزدیک توسط مرکز ضایعات نخاعی اطلاع رسانی خواهد شد .

مشارکت کنندگان در این کنفرانس به شرح زیر بوده اند :

شبکه ملی تحقیقات ضایعات نخاعی ایران، مرکز تحقیقات علوم اعصاب شفا بیمارستان خاتم الانبیا (ص)، پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، انجمن معلولان ضایعات نخاعی استان تهران، مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی دانشگاه علوم پزشکی تهران، شرکت متد، مرکز تحقیقات تروما و جراحی سینا وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز تحقیقاتمراقبت های پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران، معاونت برنامه ریزی بهداشت و درمان شرکت نفت، دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه تهران، بیمارستان بازتوانی و پزشکی ورزشی نورافشار، مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران، مرکز تحقیقات توانبخشی دانشگاه ایران، مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد،موسسه پیام آوران ساحل امید، پایگاه اینترنتی معلولان ایران(شمعدانی)، سازمان بهزیستی کشور، مرکز ارتز و پروتز کوثر، انجمن باور

علاقمندان جهت دسترسی به مقالات این کنفرانس می توانند به لینک زیر مراجعه نمایند :

 www.isaarsci.ir/conference%20sci/conference/5thsciconf/TAarticlelist.htm

پست الکترونیک جهت کسب اطلاعات بیشتر: info@isaarsci.ir


خبرشماره ( 18 ) :

همایش آموزشی آشنایی با آسیب نخاعی برای بیماران آسیب نخاعی و خانواده آنان : با تصمیمات اتخاذ شده در کمیته برنامه ریزی برای آموزش پرستاران در زمینه آسیب نخاعی در مرکز تحقیقات مراقبتهای پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و با توجه به توافقات انجام شده با بیمارستان نورافشار، مقرر گردید. این بیمارستان به طور فعالانه در زمینه آموزش بیماران آسیب نخاعی تلاش نموده و به یکی از مراکز آموزشی مهم در حوزه آسیب نخاعی برای بیماران آسیب نخاعی و خانواده آنان تبدیل شود،

به همین منظور با تلاش مدیریت و بخش پرستاری این بیمارستان برنامه ریزی های لازم برای برگزاری همایش آموزشی آشنایی با آسیب نخاعی برای بیماران آسیب نخاعی و خانواده آنان آغاز شد و این همایش در ده شهریور ماه در این بیمارستان برگزار خواهد شد،با توجه به تصمیمات گرفته شده تمامی تجربیات به دست آمده مستند سازی خواهد شد و از طریق واحد آموزش این بیمارستان در اختیار دیگر بیمارستان های کشور قرار خواهد گرفت .

علاقمندان از طریق لینک زیر می توانند به اطلاعات این همایش دسترسی یابند:

www.isaarsci.ir/news%20sci/newssci134.htm

مشارکت کنندگان در این همایش تا تاریخ 30 تیرماه 93 به شرح زیر بوده است :

کمیته برنامه ریزی آموزش پرستاران در زمینه آسیب نخاعی، مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران، مرکز ضایعات نخاعی جانبازان، پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان، گروه آموزش تحقیق و توسعه در امور پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، سازمان بهزیستی کشور، مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، مرکز تحقیقات علوم اعصاب شفاء بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)، انجمن معلولان ضایعات نخاعی استان تهران، سایت مشاوره رایگان به افراد آسیب نخاعی w‏ww.HSCC.ir، مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران، انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان، پایگاه اینترنتی معلولان ایران(شعمدانی)، انجمن باور، مرکز تحقیقات تروما و جراحی سینا وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجمن پرستاری ایران، دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، موسسه پیام آوران ساحل امید، مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی دانشگاه علوم پزشکی تهران، معاونت برنامه ریزی بهداشت و درمان شرکت نفت، سایت اطلاع رسانی ویستا (www.vista.ir)
پست الکترونیک جهت کسب اطلاعات بیشتر: noorafshar.hospital1@gmail.com


خبرشماره ( 19 ) :
مرکز ضایعات نخاعی با تدوین محتوی آموزشی سطح یک و سطح دو پزشکان در خصوص موضوع آسیب نخاعی، اقدام لازم جهت ساخت اپلیکیشن آموزشی پزشکان را در زمینه آسیب نخاعی را آغاز نمود.

ساخت این اپلیکیشن در شهریور ماه اتمام یافته و به پزشکان ارائه خواهد شد .محتوی آموزشی این اپلیکیشن که در طول دو سال اخیر آماده شده است؛ به پزشکان کمک خواهد کرد که با بهره گیری از مطالب آن بتوانند بهتر به جامعه آسیب نخاعی کشور خدمت نمایند .
پست الکترونیک جهت کسب اطلاعات بیشتر: info@isaarsci.ir

 


خبرشماره ( 20 ) :
فیلم های آموزشی زخم فشاری در دو قسمت و فیلم عفونت ادراری به صورت لوح های فشرده آموزشی در سه هزار نسخه توسط مرکز ضایعات نخاعی تکثیر شد تا در بین جانبازان نخاعی توزیع شود. در ضمن سازمان های دولتی و غیر دولتی فعال در زمینه آسیب نخاعی می توانند نسخه ای از آن را از مرکز ضایعات نخاعی دریافت نموده و برای گروه هدف خود تکثیر و در اختیار آنان قرار دهند .
پست الکترونیک جهت کسب اطلاعات بیشتر : info@isaarsci.ir


خبرشماره ( 21 ) :
اپلیکیشن آشنایی با آسیب نخاعی که توسط رسانه ها ی مختلف در سطح کشور اطلاع رسانی شد؛ موجب شد که بخشی از جامعه آسیب نخاعی با آن آشنا شده و این برنامه را بر رو ی تلفن همراه یا تبلت نصب نموده و استفاده نمایند تاکنون بیش از دو هزار نسخه از این برنامه در شبکه بازار بر روی تلفن های همراه نصب شده است. علاقمندان می توانند جهت نصب این برنامه به لینک زیر مراجعه نمایند:

 www.cafebazaar.ir/app/air.SCIV8/?l=fa
پست الکترونیک جهت کسب اطلاعات بیشتر: info@isaarsci.ir


  ارتباط با ما :

علاقمندان جهت ارائه نظرات و پیشنهادات و انتشار خبرهای علمی و آموزشی خود می توانند با پست الکترونیک زیر ارتباط  برقرار نمایند:

scinewsletters@raad-charity.org


ثبت نام در خبرنامه:

 ضمنا آن دسته از عزیزانی که علاقمند هستند که این خبرنامه را به طور مرتب دریافت نمایند و همزمان از طریق پیامک به آنان اطلاع رسانی شود  لازم است به لینک زیر مراجعه نموده و فرم اشتراک خبرنامه را تکمیل نمایند.

لینک اشتراک خبرنامه:

http://www.shamdani.com/mis_dyn_frms.php?slc_lang=fa&sid=1&slct_f_id=11&proced_id=11&rand=


مشارکت کنندگان در خبرنامه الکترونیکی علمی آموزشی آسیب نخاعی:

مرکز ضایعات نخاعی، شبکه ملی تحقیقات  ضایعات نخاعی ایران، مرکز تحقیقات علوم اعصاب شفا، بیمارستان خاتم الانبیا (ص)، پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان، انجمن باور، انجمن معلولان ضایعات نخاعی استان تهران، مرکز تحقیقات تروما و جراحی سینا وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران، دپارتمان  طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه تهران، مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران، موسسه پیام آوران ساحل امید، سایت مددکاری اجتماعی


دفعات مشاهده: 1801 بار   |   دفعات چاپ: 491 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

همراه شویم


   

شمعدانی کیست؟

  • پایگاه اینترنتی معلولان ایران ـ شمعدانی ـ به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به تک تک افراد جامعه کشورعزیزمان ایران راه اندازی شده است.
    شمعدانی به یک درد مشترک می پردازد.
  • درد قریب به بیست میلیون شهروند ایرانی یعنی " معلولیت " ؛ شهروندانی که با موضوع معلولیت دست به گریبانند حال یا خود عضوی دچار معلولیت دارند یا یکی و شاید دو یا سه یا ... نفر از اعضای خانواده اشان معلولیت دارند یا عضو تیم بزرگ و دلسوز توانبخشی ایران می باشند.
  • در شمعدانی می توانید از اهم اخبار معلولان، مناسب سازی محیط های شهری ( چه در همین تهران خودمان و چه در روستای خود شما)، بحث و جدلهای دولتمردان درباره معلولان، ورزش، قوانین و مقرارت کشوری و بین المللی، مقاله های مفید و سودمند و هر مطلبی مرتبط با معلولیت آگاه شوید.

اشتراک در خبرنامه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 53 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 43 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 25328242 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 1733 بازدید

شمعدانی حمایت می کند


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb