استعدادیابی در رشته‌های المپیکی ضروری است

 | تاریخ ارسال: 1391/6/26 | 

قهرمان پرتاب نیزه در پارالمپیک لندن:
روی یکی از سکوهای اول تا سوم پارالمپیک 2016 می‌ایستم


رقابتهای پرتاب نیزه در چهاردهمین دوره بازیهای پارالمپیک لندن 
کسب مدال طلا توسط محمد خالوندی
 

عکس : مازیار نیک خلق ـ سایت شمعدانی

محمد خالوندی گفت: در مسابقات پارالمپیک همه مدعیان و ورزشکاران با آمادگی کامل پا به میدان می‌گذارند و خوشبختانه توانستم با حمایت مسئولان، کادر فنی وسرپرستان تیم و همچنین تلاش خودم مدال طلای این پیکارها را از آن خود کنم.
 شبکه ایران- مرتضی ده آبادی: وی عملکرد جانبازان و معلولان کشورمان در پارالمپیک لندن بویژه در بخش دوومیدانی را رضایتبخش توصیف کرد و افزود:‌ کسب مدال های رنگین توسط دوومیدانی کاران ایران افتخار بزرگی است که ماحصل تلاش چندین ساله ورزشکاران ، مربیان، مسئولان فدراسیون وهیأت جانبازان و معلولان استان وخانواده‌ام است.

خالوندی حریفان اصلی خود در این مسابقات را از کشورهای برزیل، مصر، سوریه،چین و تایلند عنوان کرد و گفت:‌ میدان پارالمپیک، میدان تجربه اندوزی و به دست آوردن آمادگی نیست بلکه همه با انرژی و حداکثر توان خود برای مدال آوری و عنوان به میدان می‌آیند از این رو هرکسی که تلاش بیشتری در این مسابقات انجام دهد به نتیجه می‌رسد.

وی با ابراز رضایت از پرتاب های خود بویژه 3 پرتاب نخست خود، تصریح کرد:‌ تمام توان و انرژی ام را برای پرتاب های اول تا سوم گذاشته بودم که خوشبختانه در پرتاب اول به نتیجه مطلوب دست یافتم.

قهرمان پرتاب نیزه کشورمان با بیان این که از 4 سال پیش برای کسب این مدال باارزش در تمرینات و اردوهای آماده سازی زیر نظر مربیانم بسر می‌بردم، بیان داشت: از المپیک 2008 پکن دورخیزم را برای به دست آوردن عنوان قهرمانی آغاز کردم و با توجه به این که اردوهای آماده سازی ما متمرکز نبود ، هر ورزشکاری باید با مربی شخصی خود به تمرینات آماده سازی می‌پرداخت از این رو زیر نظر مربی شخصی ام مبادرت به تمرین کردم . ضمن این که ما 2 اردوی مهم متصل به اعزام قبل از مسابقات جمهوری چک در تاریخ 20تا 25 خرداد در تهران و همچنین اردوی متصل به اعزام به مسابقات پارالمپیک لندن در تاریخ 28 مرداد تا 2 شهریور داشتیم.

خالوندی با اشاره به این که پاداش 10 میلیون تومانی قبل از اعزام ما به لندن که قرار بود به ورزشکاران معلول و جانباز پرداخته شود، هنوز داده نشده است، خاطرنشان کرد: مبلغ 7 میلیون تومان نیز قرار است بابت گرفتن سهمیه به ورزشکارانی که به پارالمپیک راه یافتند داده شود که هنوز خبری از آن نشده است.

وی برنامه و هدف بعدی خود را حضوری مقتدرانه در رقابتهای پارالمپیک 2016 برزیل عنوان کردوگفت:‌از حالا باید با تلاش وتمرینات مستمر و انگیزه مضاعف در اندیشه حضوری موفق در این مسابقات مهم باشم و امیدوارم بتوانم یکی از جایگاه‌های اول تا سوم رشته پرتاب نیزه را از آن خود کنم.

خالوندی یکی از مشکلات اصلی رشته پرتاب نیزه را مشکل کمبود نیزه عنوان کرد و گفت: ما برای انجام تمرینات آماده سازی و برگزاری مسابقات رسمی نیازمند نیزه های استاندارد با شرایط جهانی هستیم و با توجه به این که نیزه های اصل و استاندارد از کشورهای سوئیس و آلمان است از این رو ما ورزشکاران فقط ما دو هفته مانده به مسابقات با نیزه های استاندارد شرایط مسابقه، بهتمرین می‌پردازیم. هرچند رایزنی و سفارش برای خرید نیزه از سوی فدراسیون جانبازان و معلولان نتیجه بخش بوده اما هنوز تعداد نیزه های جوابگوی ورزشکاران نیست .امیدوارم فدراسیون با خرید و در اختیارگذاشتن نیزه های استاندارد و اصل به تعداد بیشتر، راه را برای پیشرفت و قهرمانی آنان هموارتر کند.

محمد خالوندی ورزشکار کرمانشاهی پرتاب نیزه کشورمان در کلاس اف 58-57 توانست با شکستن رکورد در رقابت‌های پارالمپیک 2012 لندن آخرین مدال طلای کاروان ایران را از آن خود کند.
 
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 3449 بار   |   دفعات چاپ: 1169 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 130 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb