پارالمپیک لندن به خاطره پیوست

پارالمپیک لندن به خاطره پیوست

 اختتامیه پایتخت انگلیس را نورباران کرد

بازی‌های پارالمپیک لندن شب گذشته بعد از 11 روز، با مراسم آتش بازی به پایان رسید و مشعل بازی‌ها به برزیلی‌ها داده شد که میزبانی المپیک و پارالمپیک را برای سال ۲۰۱۶ در شهر ریودوژانیرو برعهده دارند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، در توصیف مراسم اختتامیه پارالمپیک، گفته شده که "جشن آتش" در لندن برگزار شده بود. این مراسم ساعت 20 و 30 دقیقه به وقت محلی (ساعت 24 به وقت تهران) آغاز شد و حدود سه ساعت به طول کشید.

مراسم اختتامیه با اجرای موسیقی توسط یک گروه راک آغاز شد و برگزارکنندگان این مراسم، اختتامیه بازی‌های لندن را موفق‌ترین اختتامیه پارالمپیک تا به حال خواندند.

4200 ورزشکاری که در این بازی‌ها بودند، در ورزشگاه محل برگزاری اختتامیه نشسته بودند. "فیلیپ کرون"، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در سخنان پایانی بازی‌های لندن را منحصر به فرد خواند و گفت: "این بازی‌ها همه ما را برای همیشه عوض کرد".

دو ورزشکار بریتانیایی که هر کدام در این مسابقات چهار مدال طلا گرفته بودند، پرچم انگلیس را به داخل سالن آوردند و "مری زاکایولریچ" از کنیا و "مایکل مک ‌کیلوپ" از ایرلند، دو ورزشکاری بودند که در این مراسم مدال طلای بهترین روحیه ورزشکاری را در مسابقات داشتند.

بعد از آنکه پرچم پارالمپیک را شهردار لندن به ریودوژانیرو داد، گروه‌های برزیلی برنامه‌ای را به همراه هنرمندانی که معلولیت داشتند و کسانی که سالم بودند، اجرا کردند.

پارالمپیک لندن با برتری چین در مجموع مدال‌ها به پایان رسید. روسیه و بریتانیا هم دوم و سوم شدند. ایران در این مسابقه‌ها به مقام یازدهم رسید. این بهترین نتیجه ایران در بازی‌های پارالمپیک بوده است.
 
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 3317 بار   |   دفعات چاپ: 971 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 118 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb