پارالمپیک در تب و تاب المپیک گم شده است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۲/۲۹ | 

131 روز مانده تا حضور معلولین در آوردگاه جهان؛

پارالمپیک در تب و تاب المپیک گم شده است

در روزهایی که مسئولین شمارش معکوس برای آغاز المپیک را شروع کرده‌اند، تنها 131 روز تا آغاز پارالمپیک مانده است، اما ...
در حالی که شمارش معکوس برای آغاز المپیک شروع شده است، مسئولین ورزش کشور هر روز در مورد سهمیه های المپیک و ورزشکاران المپیکی صحبت می کنند و بر جایگاه این مسابقات تاکید می کنند.
مسئولین وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک به خوبی می دانند که المپیک آوردگاه بهترین های جهان است و کسب هر مدال در این مسابقات ارزش بالایی دارد و تلاش می کنند تا شرایطی را فراهم کنند که ورزشکاران با آسودگی خاطر تنها به تمرینات خود فکر کنند، اما در این میان پارالمپیک یک نام گمشده است.
وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک در هر سخنرانی خود به تعداد المپیکی ها اشاره می کنند و از آخرین تغییرات این عدد با خبر هستند، حتی نمایندگان آنها از نزدیک بر تمرینات ورزشکاران نظارت می کنند، اما ورزشکاران پارالمپیک از کمترین توجه مسئولین بی بهره اند.
پارالمپیک لندن از اوایل شهریور ماه آغاز می شود، اما خبری از مراسم های تقدیر و پاداش نیست و مسئولین نگران از دست رفتن فرصت ها برای معلولین ورزشکار نیستند، حتی آمار دقیقی از تعداد سهمیه ها ندارند و در واقع تمرکز خود را بر روی المپیک قرار داده اند.
این طور که به نظر می رسد مسئولین ورزش تا آغاز المپیک درگیر مسائل این ورزشکاران و در حال سر و سامان دادن وضعیت آنها هستند و پس از پایان المپیک نیز تا مدت ها به بررسی عملکرد ملی پوشان می پردازند و این در حالی است که در فاصله کوتاهی یعنی دو ماه بعد از المپیک، مسابقات پارالمپیک آغاز می شود و مشخص نیست که آیا برای حضور موفق معلولین در این رقابت ها برنامه ای وجود دارد یا نه.
درست است که بازی های المپیک از حساسیت بالاتری برخوردار است، اما بی برنامه گی و کم توجهی به پارالمپیک هم نتایج بدی برای ورزش معلولین کشور به همراه دارد.
مسئولین ورزش کشور باید توجه داشته باشند که پارالمپیک که کمتر از 131 روز تا آغاز آن باقی مانده است، در تب و تاب المپیک فراموش نشود و زمانی از خواب بیدار نشوند که فرصت ها از دست رفته باشد و زمانی برای جبران وجود نداشته باشد.
کم اهمیت بودن پارالمپیک نسبت به المپیک درست است، اما نباید فراموش کنیم که کاروان ورزش جانبازان و معلولان ایران در ادوار گذشته پارالمپیک با کسب نتایج درخور توجهی برای کشورمان افتخارآفرین بوده است؛ به طوری که پس از نتایج ضعیف ورزش ایران در المپیک به نوعی درخشش جانبازان و معلولان تلخی ناکامی در المپیک را تحت تاثیر درخشش خود قرار داده است.
در پایان باید این نکته را به یاد دست اندرکاران ورزش کشور آورد که علاوه بر اینکه همواره کاروان ورزش جانبازان و معلولان ایران در کنار مباحث اخلاقی و فرهنگی در جهان سرآمد است، در برخی رشته‌ها به عنوان مدافع عنوان قهرمانی حضور دارد و سرمایه گذاری و تقدیر از این ورزشکاران مطمئنا مدال های بیشتری را به همراه دارد.

منبع : خبرگزاری دانشجو

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 3499 بار   |   دفعات چاپ: 1072 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 193 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb