بررسی عملکرد فدراسیون‌ جانبازان و معلولان

 | تاریخ ارسال: 1390/12/28 | 

بررسی عملکرد فدراسیون‌ها/
جانبازان و معلولان؛ سالی پرمدال پیش از پارالمپیک/ موفقیت‌ها ادامه دارد

فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان سال 1390 را در حالی به پایان می‌برد که به جهت در پیش بودن بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن سال مهم و سرنوشت سازی را پبش رو دارد.
فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان در سال 1390 عملکرد چشمگیری داشت و موفق به کسب 133 مدال شامل؛ 54 طلا، 50 نقره و 29 برنز از حضور در رویدادهای بین المللی شد. این فدراسیون در سال جاری 18 اعزام برون ورزشی داشت و در 25 عنوان ورزشی موفق به کسب مدال شد. عملکرد فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان در سال 1390 به شرح زیر است:
1- مسابقات جهانی آیواز، امارات - 30 فروردین: ایران در سه رشته دوومیدانی، وزنه برداری و تنیس روی میز در دو بخش آقایان و بانوان شرکت کرد و در نهایت با کسب 10 مدال طلا، 11 نقره و هشت برنز به کار خود پایان داد.
2- مسابقات تنیس با ویلچر، ترکیه - اول خرداد: نمایندگان تنیس با ویلچر ایران به دو مدال طلا و نقره رسیدند.

3- مسابقات جهانی فوتبال هفت نفره، هلند - 23 خرداد: تیم فوتبال هفت نفره ایران در این رقابت‌ها با کسب عنوان نایب قهرمانی به کار خود پایان داد.
4- مسابقات جهانی تیروکمان، ایتالیا - 18 تیر: تیم ایران با کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز در میان 42 کشور چهارم شد.
5- مسابقات بین المللی وزنه برداری، اردن - 31 تیر: ایران با کسب هفت مدال طلا و سه نقره بر جایگاه نخست ایستاد.
6- مسابقات بین المللی دوومیدانی، جمهوری چک - دوم شهریور: دوومیدانی کاران ایران یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز کسب کردند.
7- رقابت‌های فوتبال قطع عضو، روسیه - 8 شهریور: تیم ایران در این رقابت‌ها بدون کسب مدال به کار خود پایان داد.
8- مسابقات کم توانان ذهنی جهان (آیناس)، ایتالیا - 5 مهر: ایران در دو رشته فوتسال و دوومیدانی در این مسابقات حضور پیدا کرد که در فوتسال به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد و در دوومیدانی سه مدال برنز کسب کرد.
9- رقابت‌های والیبال نشسته، ترکیه - هشتم مهر: تیم والیبال نشسته آذربایجان شرقی به نمایندگی از ایران به عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها دست پیدا کرد.
10- رقابت‌های بین المللی وزنه برداری، امارات - 26 مهر: تیم هیئت تهران به نمایندگی از ایران در این مسابقات حضور پیدا کرد و با کسب سه مدال نقره و دو برنز به کار خود پایان داد.
11- مسابقات تنیس روی میز، تایوان - 18 آبان: تیم تنیس روی میز خراسان رضوی به نمایندگی از ایران در این مسابقات حضور پیدا کرد و با کسب یک مدال طلا و یک برنز در بخش تیمی و یک مدال نقره و یک برنز در بخش انفرادی به کار خود پایان داد.
12- رقابت‌های پارازورخانه آسیا، تاجیکستان - 26 آذر: دو نماینده پارازورخانه ایران با کسب سه مدال طلا و یک نقره به عنوان قهرمانی نخستین دوره رقابت‌های پارازورخانه آسیا دست پیدا کردند.

13- رقابت‌های والیبال نشسته آزاد، چین - 27 آبان: دیدار پایانی این رقابت‌ها بین نمایندگان ایران برگزار شد و با قهرمانی و نایب قهرمانی ذوب آهن اصفهان و گسترش فولاد تبریز به پایان رسید. تیم بانوان فولادماهان سپاهان هم مدال نقره گرفت.
14- مسابقات جهانی آیواز، امارات - 7 آذر: کاروان ایران با 35 ورزشکار در رشته‌های دوومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی و شنا در این مسابقات شرکت کرد و با 52 مدال شامل؛ 20 طلا، 22 نقره و 10 برنز به کار خود پایان داد.
15- مسابقات تنیس روی میز آسیا - اقیانوسیه، هنگ کنگ - 26 آذر: تیم تنیس روی میز معلولان در این رقابت‌ها با کسب یک مدال نقره به کار خود پایان داد.
16- مسابقات بین الملی وزنه برداری، مالزی - 13 بهمن: تیم وزنه براری ایران در این رقابت‌ها سه مدال طلا کسب کرد.
17- مسابقات قهرمانی آسیای دوچرخه سواری، مالزی - 17 بهمن: تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها به نام بهمن گلبارنژاد به مدال طلای ماده استقامت دست پیدا کرد.
18- رقابت‌های جام بین قاره‌ای والیبال نشسته، مصر - 11 اسفند: تیم ذوب آهن اصفهان به نمایندگی از ایران در این رقابت‌ها حضور یافت و به عنوان قهرمانی ست پیدا کرد.
چهاردهمین دوره رقابت‌های پارالمپیک از 7 تا 18 شهریورماه سال 1391 به میزبانی لندن برگزار خواهد شد. ایران که در بازی‌های پارالمپیک 2008 پکن با کسب پنج مدال طلا، 6 نقره و سه برنز، بیست و دوم شده بود، در این دوره از رقابت‌ها در نظر دارد ضمن حفظ جایگاه قبلی، به مقام بهتری دست پیدا کند.

منبع : خبرگزاری مهردفعات مشاهده: 4931 بار   |   دفعات چاپ: 1279 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 158 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb